Aneta Hołówek 18.10.2011

LM: Real ostrzelał Olympique Lyon. Lille przegrywa z Interem

W meczu określanym mianem klasyku Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał z Olympique Lyon 4:0.
Sergio Ramos (z prawej) i Kleper Laveran Pepe (z lewej) walczą o piłkę Dejanem Lovrenem z Olympique LyonSergio Ramos (z prawej) i Kleper Laveran 'Pepe' (z lewej) walczą o piłkę Dejanem Lovrenem z Olympique Lyonfot. PAP/EPA/JUAN CARLOS HIDALGO

Zwycięstwo "Królewskim" zapewniły gole: Karima Benzemy, Samiego Khediry , Mesuta Oezila oraz Sergio Ramosa.

W drugim spotkaniu grupy D piłkarze Dinama Zagrzeb przegrali z Ajaxem Amsterdam 0:2. Trafienia dla zespołu z Holandii zanotowali: Derk Boerrigter, Christian Eriksen. Po trzech kolejkach Ligi Mistrzów tabelę grupy D otwiera z kompletem punktów Real Madryt, na drugim miejscu jest Ajax.

W meczu grupy A Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z Napoli 1:1. W spotkaniu gole strzelali tylko zawodnicy zespołu z Bawarii. W drugiej minucie spotkania Bayern objął prowadzenie po trafieniu Tony Kroosa, wyrównująca bramka padła po samobójczym golu Holdera Badstubera. W drugim spotkaniu tej grupy Manchester City pokonał Villarreal 2:1. Zwycięskiego gola dla podopiecznych Roberto Manciniego strzelił Sergio Aguero w doliczonym czasie gry. Liderem grupy A jest Bayern - 7 punktów, przed Napoli - 5 punktów.

Swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów odnieśli piłkarze Manchesteru United. Mistrzowie Anglii pokonali na wyjeździe rumuński Otelul Gelati. Liderem grupy A jest jednak Benfica Lizbona. Portugalczycy pokonali na wyjeździe FC Basel 0:2 i z siedmioma punktami na koncie przewodzą w grupie C.

Tej kolejki do udanych na pewno nie zaliczą Polacy występujący w Trabzonsporze. Turecki klub z Arkadiuszem Głowackim, Adrianem Mierzejewskim (zagrali całe spotkanie) oraz Pawłem Brożkiem (pojawił się na boisku w 46. minucie spotkania) ulegli w Moskwie CSKA 0:3.

Swój mecz wygrał natomiast Inter Mediolan. Wicemistrzowie Włoch pokonali na wyjeździe mistrza Francji OSC Lille 0:1. W 74. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak, który zmienił Joe Cole'a. Drugi Polak z Lille, Ireneusz Jeleń cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Liderem grupy B po trzech kolejkach jest Inter z sześciom punktami, drugie miejsce w tabeli zajmują piłkarze CSKA Moskwa.