Marcin Nowak 28.10.2011

Australijka bezlitosna dla rywalki - jest w półfinale

Samantha Stosur (nr 7.) awansowała do półfinału zamykającego sezon turnieju masters - WTA Championships (z pulą nagród 4,9 mln dol.) w Stambule.
Samantha StosurSamantha Stosurfot. PAP/EPA

Australijska tenisistka pokonała w meczu o drugie miejsce w Grupie Białej Chinkę Na Li (nr 4.) 6:1, 6:0.

Już w czwartek pierwszą pozycję i miejsce w 1/2 finału zapewniła sobie Białorusinka Wiktoria Azarenka (4.), która wieczorem zmierzy się z rezerwową Marion Bartoli (9.). Francuzka w ostatnim spotkaniu w grupie zastąpi kontuzjowaną Rosjankę Marię Szarapową (2.), która wycofała się z imprezy po dwóch porażkach ze Stosur i Li.

Zanim na kort w Cinan Erdem Arena wyjdą Azarenka i Bartoli, o miejsce w półfinale walczyć będzie Agnieszka Radwańska (8.) z Czeszką Petrą Kvitovą (3.). Polka do zajęcia drugiej pozycji w Grupie Czerwonej potrzebuje wygrać seta. Wtedy w sobotę zmierzy się z Białorusinką. Natomiast jeśli pokona Kvitovą, to zajmie pierwszą pozycję w tabeli i trafi na Australijkę.

W dotychczasowych dwóch meczach krakowianka przegrała we wtorek w trzech setach z liderką rankingu WTA Tour - Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, a w czwartek wygrała, również w trzech, z Rosjanką Wierą Zwonariewą (6.). Właśnie ta ostatnia może ją wyprzedzić, dzięki lepszemu bilansowi gemów, jeśli nie zdoła urwać seta Czeszce.

Dotychczasowe występy w Stambule dały Radwańskiej 300 punktów do rankingu tenisistek oraz premię w wysokości 225 tysięcy dolarów. Zwycięstwo nad Kvitovą i awans oznacza jeszcze dodatkowe 230 pkt oraz 145 tys. dolarów.