Marcin Nowak 30.10.2011

Tottenham pewnie wygrał derby Londynu

Tottenham kontynuuje swoją passę spotkań bez porażki. Tym razem podopieczni Harry'ego Redknappa pokonali Queens Park Rangers 3:1.
Gareth BaleGareth Balefot. PAP/EPA

Tottenham ostatni mecz w lidze przegrał pod koniec sierpnia z Manchesterem City. Od tamtej pory zespół z White Hart Lane już tylko wygrywa, bądź remisuje. Dzięki tej świetnej formie zespół zajmuje już piąte miejsce w ligowej tabeli.

Popularne "Koguty" na trzy punkty z QPR zapracowały bardzo dobrą dyspozycją od samego początku spotkania. Prowadzenie gospodarzom już w 2. minucie mógł dać Rafael Van der Vaart, lecz Holender przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem QPR, Paddym Kennym. Sytuacja ta nie zdeprymowała jednak gospodarzy, którzy w dalszym ciągu parli na bramkę przeciwnika, co zostało im wynagrodzone w 21. minucie, kiedy to wynik meczu otworzył Gareth Bale. Walijczyk strzelił w tym meczu jeszcze jedną bramkę, a kolejnego gola dla Tottenhamu dołożył też wspomniany Van der Vaart. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Jaya Bothroyda.

Zespół z White Hart Lane ma na swoim koncie tyle samo punktów, co czwarte Newcastle i trzecia Chelsea, od której "Koguty" rozegrały mecz mniej. QPR znajduje się natomiast w dalszym ciągu na dwunastym miejscu Premier League.