Aneta Hołówek 20.11.2011

Chelsea poległa w końcówce hitu z Liverpoolem

Po niezwykle emocjonującej walce w hicie angielskiej ekstraklasy Chelsea przegrała na własnym boisku z Liverpoolem 1:2.
Craig Bellamy (L) z Liverpoolu rozmawia z  Frankiem Lampardem (R) z ChelseaCraig Bellamy (L) z Liverpoolu rozmawia z Frankiem Lampardem (R) z Chelsea fot. PAP/EPA/

W pierwszej połowie "The Blues" nie oddali nawet jednego celnego strzału i zasłużenie przegrywali 0:1 po golu Argentyńczyka Maxi Rodrigueza w 34. minucie.

Po przerwie obraz gry się zmienił. To piłkarze ze Stamford Bridge byli stroną przeważającą. Wyrównali już w 55. minucie, a na listę strzelców wpisał się Daniel Sturridge. Podopieczni Andre Villasa-Boasa chcąc iść za ciosem kontynuowali ataki.
Liverpool przetrwał jednak nawałnicę, a w końcowych minutach ponownie przejął inicjatywę. Najpierw groźnie strzelał Holender Dirk Kuyt, a chwilę później zwycięstwo gościom zapewnił Glen Johnson.

W tabeli Chelsea i Liverpool zrównały się punktami. Londyńczycy zajmują czwarte, zespół Kenny'ego Dalglisha szóste miejsce. Do lidera tracą już jednak 12 punktów.

W tabeli "The Citizens" mają pięć punktów przewagi nad Manchesterem United.

"Czerwone Diabły" skromnie 1:0 pokonały na wyjeździe beniaminka - Swansea City. Bramkę w 11. minucie zdobył Meksykanin Javier Hernandez.

"Najbardziej cieszy mnie to, że nie straciliśmy bramki. Nasza obrona była ostatnio krytykowana, ale tym razem praktycznie nie pozwoliliśmy Swansea na stworzenie dogodnej okazji do strzelenia gola. Nawet przez moment nie zanosiło się na to, byśmy mieli przegrać ten mecz" - podsumował trener ManU Alex Ferguson.

Lepiej niż zwykle zagrała także obrona Arsenalu Londyn. Stojący między słupkami bramki "Kanonierów" Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy, a po dwóch golach Holendra Robina van Persiego jego zespół wygrał na wyjeździe z Norwich City 2:1.
Londyńczycy, którzy zaliczyli fatalny start w Premier League, dzięki ostatniej serii zwycięstw tracą już tylko trzy punkty do trzeciego miejsca, zajmowanego przez Newcastle United.