Marcin Nowak 26.11.2011

Juventus wciąż niepokonany w Serie A

Piłkarze Juventusu Turyn wygrywając w Rzymie z Lazio 1:0 podtrzymali miano jedynej niepokonanej drużyny w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.
Juventus TurynJuventus Turynfot. wikipedia

Gola decydującego o czwartym z rzędu zwycięstwie "Juve" zdobył w 34. minucie Simone Pepe. Lazio doznało drugiej porażki w sezonie, a poprzednio przegrało 18 września, również na własnym stadionie - 1:2 z Genoą.

Na 700. ligowy występ w karierze musi poczekać jeszcze Alessandro del Piero. 37-letni gwiazdor Juventusu jest ostatnio rezerwowym, a w sobotę trener Antonio Conte, z którym kiedyś razem występowali na boisku, nie wpuścił go na plac gry.
Ekipa z Turynu ma obecnie 25 pkt, wyprzedzając o jeden Udinese, które w piątek pokonało Romę 2:0, oraz o trzy Lazio. Drużyny z Udine i Rzymu rozegrały jednak o jedno spotkanie więcej.

Coraz więcej traci do czołówki rewelacja poprzednich rozgrywek - Napoli. Tym razem drużyna trenera Waltera Mazzarriego zremisowała w Bergamo z Atalantą 1:1. Punkt uratował gościom Urugwajczyk Edinson Cavani, który trafił do siatki w trzeciej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Do lidera zespół z Neapolu traci już dziewięć punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli.