Aneta Hołówek 04.12.2011

Serie A: Boruc zamurował bramkę Fiorentiny

Fiorentina w trzecim ligowym spotkaniu pod wodzą trenera Dello Rossiego pokonała 3:0 Romę. Znakomicie po raz kolejny spisał się Artur Boruc.
Serie A: Boruc zamurował bramkę Fiorentinyfot.Wikipedia

Piłkarze Juventusu Turyn pozostają jedyną niepokonaną drużyną w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy, a po niedzielnym zwycięstwie nad Ceseną 2:0 ponownie zostali liderami tabeli. Po 13 kolejkach o dwa punkty wyprzedzają broniący tytułu Milan i Udinese.

Zespół "Juve" musiał sobie radzić bez rozgrywającego Andrei Pirlo, który pauzował za żółte kartki. Jego brak szczególnie w konstruowaniu ataków był widoczny, a gospodarze długo nie mogli sforsować szczelnej defensywy Ceseny.

Udało się to dopiero w 72. minucie Claudio Marchisio. W niedzielę już po raz szósty wpisał się na listę strzelców.

Siedem minut przed końcem na 2:0 podwyższył i ustalił wynik Arturo Vidal, który wykorzystał rzut karny.

Jubileuszowego, 500. meczu w Serie A (debiutował 12 września 1993 roku) nie będzie miło wspominał Alessandro del Piero. 37-letni piłkarz w 62. minucie został kopnięty w głowę przez obrońcę rywali Marco Rossiego i po pęknięciu łuku brwiowego zalał się krwią. Na boisku pierwszej pomocy udzielił mu sztab medyczny "Starej Damy", ale konieczna była wizyta w szpitalu.

Z dogonienia Juventusu nie rezygnuje Milan. "Rossonerri" pokonali w sobotę na wyjeździe Genoę 2:0. 102. gola we włoskiej ekstraklasie zdobył Zlatan Ibrahimovic, a drugiego gola dla gości uzyskał Antonio Nocerino.

Szwed trafił z rzutu karnego, a chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany gracz Milanu Gruzin Kacha Kaładze.

Udinese ma najlepszą defensywę w lidze i straciło dotąd tylko sześć goli. W 13. kolejki sposobu na jego obronę nie znaleźli piłkarze Interu Mediolan. Na San Siro jedyną bramkę zdobył Chilijczyk Mauricio Isla i goście zwyciężyli 1:0.

W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał najlepszy snajper ekipy z Udine Antonio di Natale, a jego uderzenie z 11 metrów obronił brazylijski bramkarz gospodarzy Julio Cesar. Inter był bliski wyrównania w jednej z ostatnich akcji, ale w dobrej sytuacji Giampaolo Pazzini... pośliznął się. Inter w tabeli jest dopiero 15.
Cenne zwycięstwo nad Romą 3:0 odniosła Fiorentina z Arturem Borucem w bramce. Spory wpływ na przebieg meczu miało usunięcie z boiska obrońcy gości Juana już w 16. minucie gry. Brazylijczyk sfaulował w polu karnym Stevana Jovetica, a reprezentant Czarnogóry sam wykorzystał rzut karny.

Podobna sytuacja miała miejsce pięć minut przed końcem gry, kiedy za zagranie ręką czerwoną kartkę ujrzał Hiszpan Bojan Krkic, a karnego na trzecią bramkę dla gospodarzy zamienił Santiago Silva, ustalając rezultat na 3:0.

Dziesięć minut wcześniej czerwoną kartką został również ukarany Argentyńczyk Fernando Gago, więc stołeczny zespół kończył spotkanie w ósemkę.
Fiorentina awansowała na dziesiątą pozycję w tabeli, a Roma jest ósma. Oba zespoły dzieli tylko punkt.