Aneta Hołówek 10.12.2011

Kowalczyk tuż za "norweską maszyną"

Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu narciarskim Pucharu Świata na 15 kilometrów techniką dowolną. Polkę wyprzedziły cztery Norweżki.
Zwyciężczyni biegi w Davos Marit Bjoergen ( w środku), Vibeke Skofterud (z lewej) zajęła drugie miejsce i Therese Johaug. Wszystkie zawodniczki reprezentują NorwegięZwyciężczyni biegi w Davos Marit Bjoergen ( w środku), Vibeke Skofterud (z lewej) zajęła drugie miejsce i Therese Johaug. Wszystkie zawodniczki reprezentują Norwegięfot. PAP/EPA/ARNO BALZARINI

Wygrała Marit Bjoergen przed Vibeke Skofterud i Therese Johaug. Czwarte miejsce zajęła Marthe Kristoffersen.

Broniąca Kryształowej Kuli zawodniczka AZS AWF Katowice po raz trzeci w sezonie zajęła piątą lokatę. Wyżej jeszcze nie była. W sobotę do Bjoergen, która wyraźnie prowadzi w klasyfikacji PŚ, straciła 1.26,4. Do podium zabrakło jej 45 s.

Na 58. miejscu bieg ukończyła Paulina Maciuszek.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Marit Bjoergen umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweżka, która wygrała pięć z siedmiu biegów w tym sezonie, ma 546 punktów. Drugie miejsce zajmuje Vibeke Skofterud, a trzecie Therese Johaug. Justyna Kowalczyk jest na szóstym miejscu. Polka do tej pory zgromadziła 246 punktów.

W niedzielę biegaczki rywalizować będą w sprincie techniką klasyczną.