Marcin Nowak 13.12.2011

"Królewscy" rozprawili się z trzecioligowcami

Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe trzecioligowy zespół Ponferradina 2:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii.
Ponferradina - Real MadrytPonferradina - Real Madrytfot. PAP/EPA

Mecz stanowił dla "Królewskich" okazję do rehabilitacji za sobotnią porażkę w prestiżowej ligowej potyczce z Barceloną (1:3).

Gole dla obrońców trofeum zdobyli Jose Callejon w 30. minucie i Portugalczyk Cristiano Ronaldo w 74. Pięć minut wcześniej czerwoną kartką został ukarany obrońca Realu Raul Albiol.

Inny zespół trzeciej ligi - Cadiz - stawił zacięty opór Valencii i zremisował 0:0. Remis padł też w spotkaniu trzecioligowego Mirandes z Villarreal 1:1.

Niespodzianki sprawili też drugoligowcy. Alcoron zremisował z Realem Sarragosa 1:1 a Cordoba pokonała na wyjeździe Real Betis Sevilla 1:0. W ostatnim trwającym meczu trzecioligowy CD San Roque de Lepe przegrywa z Sevillą 0:1. Rewanże za tydzień.

Z uwagi na udział w klubowych mistrzostwach świata Barcelona pierwszy mecz z ekipą Hospitaler rozegrała 9 grudnia i zwyciężyła 1:0.