Marcin Nowak 04.01.2012

Wspaniały powrót Realu Madryt w Pucharze Króla

Piłkarze Realu pokonali w Madrycie w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla Malagę 3:2, choć do przerwy przegrywali 0:2.
Sami KhediraSami Khedirafot. PAP/EPA

Dwa gole dla broniących trofeum "Królewskich" zdobyli rezerwowi Sami Khedira i Karim Benzema. Jednego dołożył Gonzalo Higuain.

Spotkanie było wyjątkowe dla napastnika Malagi Ruuda van Nisterlooya i chilijskiego trenera tego zespołu Manuela Pellegriniego, który prowadził stołeczny zespół przed Jose Mourinho. Z kolei Holender przez cztery lata występował na Santiago Bernabeu i we wtorek kibice żegnali go oklaskami, choć schodził, kiedy jego zespół prowadził 2:0. W pierwszej połowie nie najlepiej dysponowanego Ikera Casillasa pokonali obrońcy gości Sergio Sanchez i Argentyńczyk Martin Demichelis.

Po przerwie do głosu doszli gospodarze, w których składzie pojawiło się trzech rezerwowych. Mourinho postawił na frontalny atak, wprowadzając na boisko Niemców Mesuta Oezila i Samiego Khedirę oraz Francuza Karima Benzemę. Okazało się to trafnym posunięciem, ponieważ dwaj ostatni zdobyli po golu, a Oezil był motorem napędowym Realu.

W 68. minucie Khedira przedarł się w pole karne i płaskim strzałem zdobył wyrównującą bramkę. Dwie minuty później wyrównał Gonzalo Higuain, wykorzystując błąd Sancheza, który niedokładnie zagrywał do własnego bramkarza. W 79. minucie "Królewskim" prowadzenie zapewnił Benzema. Francuz powinien zdobyć co najmniej jeszcze jedną bramkę, ale nie potrafił wykorzystać dogodnych sytuacji.

Rewanż odbędzie się 10 stycznia w Maladze.