Aneta Hołówek 08.01.2012

Espanyol pomaga Realowi

Barcelona zremisowała w derbowym meczu z Espanyolem na jego stadionie 1:1 na zakończenie 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii i traci już pięć punktów do Realu Madryt.
Piłkarze FC BarcelonaPiłkarze FC Barcelona fot.fcbarcelona.com

Lider w sobotę nie dał szans Granadzie, wygrywając 5:1.

Barcelona objęła prowadzenie w 16. minucie po strzale głową Cesca Fabregasa, który po raz dziewiąty w sezonie wpisał się na listę strzelców. Skromną przewagę goście utrzymali do 86. minuty, kiedy - także głową - wyrównał Alvaro Vazquez.

W końcówce emocje sięgnęły zenitu i nie obyło się bez kontrowersji. Najpierw dopatrzył się spalonego, gdy Lionel Messi wychodził sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a następnie w ogromnym tłoku w polu karnym Espanyolu nie zauważył, że jeden z jego graczy zagrał piłkę ręką.

Piąty remis "Blaugrany" w sezonie stał się faktem i jej strata to Realu wzrosła do pięciu punktów.

"Espanyol pomaga Realowi" - zatytułowała relację z meczu "Marca". Gazeta nie miała też wątpliwości, że w końcówce sędzia pomylił się, nie dyktując karnego dla Barcelony.