Marcin Nowak 15.01.2012

Ancelotti przywitał się z Paryżem zwycięstwem

Udanie wypadł debiut na stanowisku trenera Paris Saint-Germain Carlo Ancelottiego. Podopieczni Włocha pokonali na własnym boisku Toulouse 3:1 w 20. kolejce Ligue 1.
Radość piłkarzy Paris Saint-Germain - Nene (L) i Javiera Pastore (P)Radość piłkarzy Paris Saint-Germain - Nene (L) i Javiera Pastore (P)fot. PAP/EPA

Dwa gole dla lidera piłkarskiej ekstraklasy Francj zdobył Brazylijczyk Nene.

Nene, który jest jednym z najlepszych zawodników PSG w tym sezonie, otworzył wynik spotkania siedem minut przed przerwą, a drugą bramkę zdobył w 68. minucie. Dzięki temu Brazylijczyk z dorobkiem dziewięciu goli awansował na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Jego bramki w sobotnim meczu przedzieliło jednak trafienie sprowadzonego latem za 43 miliony euro Argentyńczyka Javiera Pastore, dla którego była to siódma bramka w tym sezonie. W końcówce spotkania honorowego gola dla gości uzyskał Daniel Braaten.
Dzięki temu zwycięstwu PSG prowadzi w tabeli (43 pkt) z trzypunktową przewagą nad Montpellier HSC, które pokonało na własnym boisku Olympique Lyon po bramce lidera klasyfikacji strzelców Oliviera Girouda (14 goli).

Natomiast zespół Girondins Bordeaux, z którym związał się Ludovic Obraniak, odniósł u siebie zwycięstwo nad Valenciennes 2:1. Reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze meczowej, ponieważ nie jest jeszcze uprawniony do gry w nowym zespole.

Z kolei AJ Auxerre z Dariuszem Dudką w składzie przegrało na wyjeździe z Ajaccio 1:2. Obydwie drużyny zostały ukarane taką samą liczbą czerwonych kartek co zdobyły gole (dwie dla Ajaccio i jedna dla Auxerre).

FC Sochaux z Damienem Perquisem w obronie uległo na wyjeździe Saint-Etienne 0:1.