Aneta Hołówek 25.01.2012

Kvitova zagra o finał z głośną Marią

Wiceliderka rankingu WTA Czeszka Petra Kvitova spotka się z byłą najlepszą tenisistką świata Rosjanką Marią Szarapową w półfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open.
Maria SzarapowaMaria Szarapowa PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG

Kvitova, uznana najlepszą tenisistką ubiegłego sezonu, awansowała bez straty seta, pokonując pewnie Włoszkę Sarę Errani 6:4, 6:4.

W drugiej partii faworyzowana Czeszka, jedna z najpoważniejszych kandydatek do końcowego zwycięstwa na twardych kortach w Melbourne Park, przegrywała już 1:4. Jednak od tego momentu zdobyła pięć kolejnych gemów i zakończyła trwające godzinę i 51 minut spotkanie.

W drugim środowym meczu w 1/4 finału Szarapowa (nr 4.) spędziła na korcie niespełna 90 minut. Bez większych problemów, ale z dużą liczbą głośnych westchnień, uporała się z rodaczką Jekateriną Makarową 6:2, 6:3, która rundę wcześniej wyeliminowała Amerykankę Serenę Williams (nr 13.).

W czwartek Szarapowa będzie miała okazję zrewanżować się Kvitovej za porażkę w finale ubiegłorocznego Wimbledonu, w którym 21-letnia Czeszka zdobyła pierwszy w karierze tytuł w Wielkim Szlemie. Natomiast starsza o trzy lata Rosjanka ma w dorobku trzy triumfy w najważniejszych turniejach: w 2008 roku wygrała Australian Open, dwa lata wcześniej US Open, a w 2004 Wimbledon.

W drugiej parze 1/2 finału, wyłonionej we wtorek, spotkają się broniąc tytułu Belgijka Kim Clijsters (11.) i Białorusinka Wiktoria Azarenka (3.), która rundę wcześniej wyeliminowała w trzech setach Agnieszkę Radwańską (8.).