Martin Ruszkiewicz 07.02.2012

"Lewy" strzela nie tylko w Bundeslidze

Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Borussii Dortmund w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Niemiec wygranym na wyjeździe 4:0 (2:0) z czwartoligowym KSV Holstein Kiel von 1900.
Lewy strzela nie tylko w Bundeslidzefot. EPA/Christian Charisius

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 11. minucie gry, zdobywając pierwszą bramkę dla mistrza Niemiec. Później bramkarza gospodarzy pokonali jeszcze Japończyk Shinji Kagawa, Paragwajczyk Lucas Barrios i Chorwat Ivan Perisic.

W tym sezonie Lewandowski w barwach Borussii uzyskał już 19 goli, oprócz czterech w Pucharze Niemiec, także 14 w Bundeslidze i jednego w Lidze Mistrzów.

Napastnik reprezentacji grał do 68. minuty. W tym samym momencie boisko opuścił Jakub Błaszczykowski, a Łukasz Piszczek (asystował przy trafieniu Kagawy) rozegrał całe spotkanie.

Zespół trenera Juergena Kloppa w półfinale Pucharu Niemiec zagra po raz pierwszy od 2008 roku.

KSV Holstein Kiel von 1900 : Borussia Dortmund 0:4 (0:2)

Bramki: Robert Lewandowski 11, Shinji Kagawa 18, Lucas Barrios 80, Ivan Perisić 87