Aneta Hołówek 11.02.2012

Osasuna pozbawiła złudzeń Barcelonę

Mecz FC Barcelony w 23. kolejce hiszpańskiej Primera Division z Osasuną Pampeluna może być przysłowiowym gwoździem do trumny dla mistrza Hiszpanii.
Osasuna pozbawiła złudzeń BarcelonęPAP/EPA

Spotkanie w Pampelunie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 22. minucie prowadzili już 2:0. Oba gole zdobył Serb Dejan Lekic, który przed tygodniem zapewnił też Osasunie remis w meczu ze Sportingiem Gijon (1:1). Wcześniej w tym sezonie nie wpisał się na listę strzelców.

Zespół trenera Josepa Guardioli zaczął odrabiać straty po przerwie, a w 51. minucie gola zdobył Chilijczyk Alexis Sanchez. Pięć minut później na 3:1 podwyższył jednak Raul Garcia.

Rozmiary porażki faworyta zmniejszył w 73. minucie 20-letni rezerwowy Cristian Tello, któremu asystował inny wprowadzony z ławki piłkarz Cecs Fabregas.

Osasuna Pampeluna - FC Barcelona 3:2(2:0)

Mistrzowie Hiszpanii przed meczem w Pampelunie mieli już siedem punktów straty do Realu i ta porażka może ich dużo kosztować.

W niedzielę "Królewscy" zagrają z Levante. Jeśli podobieczni Jose Mourinho wygrają, ich przewaga wzrośnie do 10 punktów na 16 kolejek przed końcem rozgrywek.

FC Barcelona:Valdes - Alves, Pique, Puyol (46. Cuenca), Abidal - Thiago, Mascherano, Roberto - Sanchez, Messi, Pedro (46. Tello)

Osasuna:Fernandez - Bertran, Sergio, Flano, Raitala - Nekounam, Punal - Cejudo, Raul Garcia, Nino - Lekić