Marcin Nowak 14.02.2012

Świetna skuteczność Gortata w NBA

Marcin Gortat wyrównał swój rekord w lidze NBA, uzyskując 25 punktów, ale Phoenix Suns ponieśli kolejną porażkę - na wyjeździe z Golden State Warriors.
Marcin GortatMarcin Gortat fot. Wikipedia/Keith Allison
  • Marcin Gortat spisuje się bardzo dobrze w lidze NBA - relacja

Z kolei Miami Heat przełamali złą passę w spotkaniach z Milwaukee Bucks, wygrywając 114:96.

Do Gortata trener "Słońc" Alvin Gentry nie mógł mieć większych pretensji, jednak po spotkaniu w Oakland nie krył rozczarowania. - W końcówce graliśmy fatalnie. Musimy nauczyć się kończyć nasze mecze - denerwował się Gentry.

Pierwszą kwartę Suns wygrali 27:20. Na początku trzeciej prowadzili jeszcze 63:51, ale od tego momentu nastąpił dłuższy przestój i gospodarze objęli prowadzenie. W ostatniej kwarcie Gortat i spółka mieli wiele okazji, aby wyrównać i odzyskać przewagę, lecz marnowali je seriami.

Polski koszykarz przebywał na parkiecie 37 minut. Wykazał się dobrą skutecznością: trafił do kosza 11 razy na 17 rzutów z gry i wykorzystał trzy z sześciu rzutów wolnych. Pod tablicami zebrał 12 piłek, a ponadto zaliczył dwa bloki. Po drugiej stronie najlepiej zagrał David Lee - 28 punktów i 12 zbiórek.

Poprzednio Gortat uzyskał 25 punktów w meczu z New Orleans Hornets 30 stycznia 2011 roku.
Sytuacja Suns w tabeli Konferencji Zachodniej nie jest najlepsza. Zespół z Phoenix zajmuje dopiero 13. miejsce, z bilansem 12 zwycięstw i 16 porażek. Już we wtorek Suns zagrają w Denver z ekipą Nuggets, a w środę powrócą do Arizony, aby zmierzyć się z Atlanta Hawks.

Miami Heat dwukrotnie przegrali w tym sezonie z Milwaukee Bucks. Złą passę koszykarze z Florydy przerwali w poniedziałek na parkiecie rywali, odnosząc zdecydowanie zwycięstwo 114:96. LeBron James zdobył dla Heat 35 punktów.

Decydująca okazała się trzecia kwarta, w której lider Heat uzyskał 16 punktów. - Wiem, co stało się w trzeciej kwarcie w poprzednim meczu. Teraz wypracowaliśmy sobie wielką przewagę i to był klucz do wygranej - powiedział James.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego Dallas Mavericks wygrali po raz czwarty z rzędu, pokonując przed własną publicznością Los Angeles Clippers 96:92. Tradycyjnie najskuteczniejszy w zespole z Dallas był Niemiec Dirk Nowitzki, który zdobył 22 punkty i zaliczył siedem zbiórek. Clippers nie wygrali z Mavericks od kwietnia 2006 roku.

4. Utah 14 13 .519
5. Minnesota 13 16 .448