Marcin Nowak 11.03.2012

Real Madryt przeżywał trudne chwile w Sewilli

Jajko rozbite na autobusie, kontuzja sędziego i czarne opaski na rękawach - to kulisy 23. zwycięstwa w sezonie ligi hiszpańskiej Realu Madryt.
Betis Sewilla - Real MadrytBetis Sewilla - Real MadrytPAP/EPA

W sobotni wieczór Real Madryt pokonał w Sewilli Betis 3:2.

Nerwowo było już przed meczem, kiedy kibice Betisu rozbili jajko na szybie autokaru "Królewskich".

Na boisku też nie było spokojniej, a piłkarzy toczyli ostrą walkę. Goście przegrywali już w dziewiątej minucie, a w 24. wyrównał Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który uzyskał 17. gola w sezonie. W 41. minucie gospodarze mogli prowadzić po raz drugi, ale piłka po strzale Salvy Sevilli z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie w głównej roli wystąpił najdroższy piłkarz świata i najlepszy strzelec bieżącego sezonu La Liga Cristiano Ronaldo. Co prawda na jego gola z 52. minuty 160 s później odpowiedział Ekwadorczyk Jefferson Montero, ale 73. minucie Portugalczyk najlepiej znalazł się w polu karnym i zapewnił Realowi 11. z rzędu ligowe zwycięstwo.

To jego trafienia numer 31. i 32. w obecnych rozgrywkach. W doliczonym czasie gry gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie ręką Sergio Ramosa, ale sędzia był innego zdania.

Nerwowe chwile przeżył też sędzia główny Eduardo Iturralde Gonzalez, który pod koniec pierwszej połowy doznał kontuzji nogi, a w przerwie skorzystał z pomocy lekarzy. Uraz okazał się groźny i na drugie 45 minut musiał go zastąpić arbiter techniczny, na co dzień prowadzący mecze zaledwie trzeciej ligi (Segunda Division B) Gorka Sagues Oscoz.

Na stadionie w Sewilli zespół z Madrytu (po raz setny prowadził go portugalski trener Jose Mourinho) zagrał w czarnych opaskach na rękawach. W ten sposób "Królewscy" złożyli hołd zmarłemu 6 marca Marquitosowi, piłkarzowi tego klubu w latach 50. i 60.

Natomiast minuta ciszy przed pierwszym gwizdkiem poświęcona była dawnemu prezydentowi Betisu Juanowi Manuelowi Mauduito, który zmarł pod koniec lutego.

Piłkarze Realu Madryt zwycięstwem w Sewilli nad Betisem 3:2 uświetnili też jubileusz trenera Jose Mourinho, który po raz setny poprowadził "Królewskich". Portugalczyk zanotował 77. wygraną, co jest najlepszym rezultatem w historii klubu.

Mourinho może się pochwalić lepszym o pięć triumfów bilansem niż szkoleniowiec Barcelony Josep Guardiola po stu spotkaniach w tej roli.

Real wygrał po raz 23. w sezonie i ma już w dorobku 70 pkt. Stracił do tej pory tylko osiem, po raz ostatni 10 grudnia, kiedy przegrał Gran Derbi z Barceloną (1:3).

Po sobotnich spotkaniach 26. kolejki przewaga prowadzących w tabeli "Królewskich" nad Barceloną wzrosła do 13 pkt, ale wicelider w niedzielę zagra w Santander z Racingiem.