Marcin Nowak 27.03.2012

Puchar Anglii: Podwójne derby w półfinałach

Drużyny Tottenhamu i Evertonu wygrały swoje ćwierćfinałowe mecze Pucharu Anglii. W półfinale rozgrywek zobaczymy więc derby Londynu i derby Liverpoolu.
Tottenham Hotspur - Bolton WanderersTottenham Hotspur - Bolton WanderersPAP/EPA

Tottenham Hotspur w powtórzony meczu wygrał na White Hart Lane w Londynie z Boltonem Wanderers 3:1.

Obie drużyny wyszły na boisko po raz drugi, gdyż 17 marca znany arbiter Howard Webb przerwał mecz po zasłabnięciu piłkarza Boltonu Fabrice'a Muamby, którego serce - jak się później okazało - nie biło przez 78 minut.
We wtorek zawodnicy ubrali na prezentację koszulki z napisami wspierającymi piłkarza z pochodzącego Demokratycznej Republiki Konga. "Razem dla Fabrice'a" i "Dziękujemy za wsparcie dla Fabrice'a" - takie hasła widniały na strojach.

Z kolei Sunderland i Everton zagrały po raz drugi, gdyż w pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. Tym razem lepsi byli goście. Wygrali 2:0 po trafieniach Chorwata Nikica Jelavic w 27. minucie i samobójczym Davida Vaughana pół godziny później.

Takie wyniki oznaczają, że w półfinałach FA Cup będziemy mieli derby Londynu i derby Liverpoolu. , a Everton zmierzy się bowiem z Liverpoolem FC (14 kwietnia), a Tottenham zagra Chelsea Londyn (15 kwietnia). Te ostatnie zespoły toczą też korespondencyjny pojedynek o czwarte miejsce w tabeli Premier League gwarantujący występ w Lidze Mistrzów.

Oba mecze zostaną tradycyjnie rozegrane na stadionie Wembley w Londynie.

Wyniki 1/4 finału Pucharu Anglii:

Tottenham Hotspur - Bolton Wanderers 3:1 (0:0)

Bramki: Ryan Nelsen (74), Gareth Bale (77), Louis Saha (90+4)- Kevin Davies (90)

Sunderland AFC - Everton 0:2 (0:1)

Bramki: Nikica Jelavić (24), David Vaughan (57-sam.)