Marcin Nowak 04.04.2012

LM: Bez niespodzianki w Londynie - awans Chelsea

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali na własnym stadionie Benfikę Lizbona 2:1 (1:0) w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów i awansowali do półfinału.
Chelsea Londyn - Benfica LizbonaChelsea Londyn - Benfica LizbonaPAP/EPA

Pierwsze spotkanie angielski zespół wygrał w Portugalii 1:0.

Początek spotkania zapowiadał spore emocje, bowiem goście szybko chcieli odrobić straty z pierwszego meczu. Jednak ataki piłkarzy z Lizbony nie były skuteczne, choć sporo pracy miał bramkarz Chelsea Petr Cech, który kilka razy uratował swój zespół od straty gola.
W 21. minucie szczęście uśmiechnęło się do "The Blues". Hiszpan Javi Garcia sfaulował w polu karnym Ashleya Cole'a i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Frank Lampard. Piłkarze Benfiki zaskoczeni takim obrotem sprawy popełnili kilka błędów w obronie, ale bramkarz Artur nie dał się pokonać po raz drugi.
Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Urugwajczyk Maxi Pereira za drugą żółtą kartę został usunięty z boiska i wydawało się, że grając w dziesiątkę zespół z Portugalii już nie będzie w stanie zagrozić rywalowi.
Początek drugiej połowy spotkania tak rzeczywiście wyglądał, ekipa Chelsea atakowała, Benfica się broniła i tylko indolencji strzeleckiej miejscowych zawdzięczała, że nie straciła drugiego gola. Doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu zmarnował w 49. minucie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Salomon Kalou, który nie trafił do pustej bramki, a kilka minut później wyśmienitej sytuacji nie wykorzystał Hiszpan Fernando Torres.
Pod koniec meczu piłkarze Benfiki odzyskali wiarę w sukces, gdy w 85. minucie Garcia strzałem głową pokonał Cecha. Zespół z Lizbony rzucił się do ataku, Chelsea się pogubiła, ale do sensacji nie doszło.
Z kolei w doliczonym czasie gry Chelsea po klasycznej kontrze i pięknym strzale rezerwowego Portugalczyka Raula Meirelesa Chelsea zdobyła drugą bramkę.
Chelsea Londyn - Benfica Lizbona 2:1 (1:0)
Bramki: dla Chelsea - Frank Lampard (21-karny), Raul Meireles (90+2); dla Benfiki - Javi Garcia (85). Czerwona kartka: Maxi Pereira (40-Benfica, za drugą żółtą). Sędziował: Damir Skomina (Słowenia).
Pierwszy mecz - 1:0, awans - Chelsea.

Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanovic, David Luiz, John Terry (60-Gary Cahill), Ashley Cole - John Obi Mikel, Ramires, Frank Lampard, Juan Mata (79-Raul Mereiles) - Fernando Torres (88-Didier Drogba), Salomon Kalou
Benfica: Artur - Maxi Pereira, Javi Garcia, Emerson, Joan Capdevila - Axel Witsel, Nemanja Matic, Bruno Cesar (72-Rodrigo Moreno) - Pablo Aimar, Nicolas Gaitan (61-Yannick Djalo) - Oscar Cardozo (57-Nelson Oliveira)