Marcin Nowak 04.04.2012

LM: Festiwal goli w Madrycie - Real znów gromi

Real Madryt pokonał Apoel Nikozja 5:2 (2:0) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do półfinału.
Radość piłkarzy Realu MadrytRadość piłkarzy Realu MadrytPAP/EPA

Pierwszy mecz na Cyprze hiszpański zespół wygrał 3:0.

W środę na Santiago Bernabeu zakończył się piękny sen cypryjskiego Kopciuszka. Apoel po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału LM i choć wcześniej poradził sobie z kilkoma teoretycznie lepszymi zespołami, to przy Realu wyglądał blado.
Po zwycięstwie na Cyprze 3:0 trener "Królewskich" Jose Mourinho w rewanżu pozwolił zagrać kilku dublerom. W podstawowej jedenastce znalazł się m.in. Francuz Raphael Varane czy Esteban Granero.
Gospodarze nie forsowali tempa, nie ustrzegli się też błędów w obronie, stąd wynik raczej hokejowy. Ozdobą spotkania były gole Brazylijczyka Kaki w pierwszej połowie (precyzyjne uderzenie w górny róg zza pola karnego) i Argentyńczyka Angela Di Marii (lobem nad wysuniętym bramkarzem) w końcówce. Dwa trafienia dołożył Portugalczyk Cristiano Ronaldo.
Apoel próbkę wysokich umiejętności zaprezentował zwłaszcza przy golu Brazylijczyka Gustavo Manduki w 67. minucie. Drugą bramkę uzyskał dla mistrza Cypru z rzutu karnego Argentyńczyk Esteban Solari, brat byłego piłkarza Realu - Santiago.
Kolejnym rywalem lidera hiszpańskiej ekstraklasy będzie Bayern Monachium. W 2010 roku prowadzony przez Mourinho Inter Mediolan pokonał niemiecką drużynę w finale LM.
Real Madryt - Apoel Nikozja 5:2 (2:0)
Bramki: dla Realu - Cristiano Ronaldo dwie (26, 75), Kaka (37), Jose Callejon (80), Angel Di Maria (84); dla Apoelu - Gustavo Manduca (67), Esteban Solari (82-karny). Sędziował: Gianluca Rocchi (Włochy).
Pierwszy mecz - 3:0, awans - Real.

Real: Iker Casillas - Sergio Ramos, Raphael Varane, Pepe, Marcelo (46-Jose Callejon) - Hamit Altintop, Nuri Sahin, Esteban Granero (65-Raul Albiol) - Cristiano Ronaldo, Kaka, Gonzalo Higuain (55-Angel Di Maria).
Apoel: Urko Pardo - Savvas Poursaitides, Paulo Jorge, Kaka, William Boaventura - Constantinos Charalambides, Helio Pinto (78-Marinos Satsias), Nuno Morais, Gustavo Manduca (68-Aldo Adorno) - Ailton (70-Santiago Solari), Marcinho.