Martin Ruszkiewicz 21.04.2012

Bez bramek w derbach Londynu

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a jego Arsenal bezbramkowo zremisował u siebie z Chelsea w derbach Londynu w 35. kolejce Premier League.
Laurent Kościelny (L) z Arsenalu w walce o piłkę z Salomonem Kalou (P) z ChelseaLaurent Kościelny (L) z Arsenalu w walce o piłkę z Salomonem Kalou (P) z ChelseaEPA/ANDY RAIN

Więcej okazji do strzelenia goli stworzyli sobie "Kanonierzy", nie potrafili ich jednak wykorzystać. Najbliżej wpisania się na listę strzelców byli Holender Robin van Persie w 13. oraz Francuz Laurent Koscielny w 43. minucie. Od straty bramek Chelsea uratowały odpowiednio słupek i poprzeczka.

Tuż przed przerwą Van Persie miał jeszcze jedną okazję, jego strzał został jednak zablokowany przez bramkarza gości Petra Cecha. Także uderzenie Holendra z 85. minuty padło łupem reprezentanta Czech. Chelsea, w której nastąpiło osiem zmian w składzie w porównaniu ze środowym meczem z Barceloną w półfinale Ligi Mistrzów (1:0), najlepszą okazję zdobycia gola miała w 44. minucie. Uderzenie obrońcy reprezentacji Anglii Johna Terry'ego po dośrodkowaniu Francuza Florenta Maloudy przeszło minimalnie nad poprzeczką.

Szczęsny nie miał zbyt dużo pracy, gdyż goście nie oddali wielu strzałów na jego bramkę.

Euro bez Walcotta?

W 56. minucie kontuzji uda doznał skrzydłowy Arsenalu Theo Walcott. Piłkarz reprezentacji Anglii, która zagra w tegorocznych mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, kilka minut później opuścił boisko.

Jak poinformował po spotkaniu trener "Kanonierów" Arsene Wenger zawodnik będzie musiał najprawdopodobniej pauzować przez około trzech tygodni i nie pojawi się już na boisku w tym sezonie. Jego występ w Euro 2012 nie powinien być jednak zagrożony.

Na trzy kolejki do zakończenia rozgrywek Premier League Arsenal (65 pkt) pozostaje na trzecim miejscu w tabeli. Chelsea jest szósta (58 pkt), z jednopunktową stratą do czwartego miejsca, ostatniego dającego prawo gry w Lidze Mistrzów. Prowadzi Manchester United (82 pkt), który wyprzedza swojego lokalnego rywala City o pięć punktów. "Czerwone Diabły" w 35. kolejce podejmują w niedzielę Everton, "The Citizens" z kolei zmierzą się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers.