Martin Ruszkiewicz 22.04.2012

Kto mistrzem Anglii? City tuż za United

Manchester City pokonał na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 2:0 i zmniejszył stratę do prowadzących w tabeli "Czerwonych Diabłów" z Old Trafford do trzech punktów.
Sergio AgueroSergio AgueroEPA/LINDSEY PARNABY

Remis Manchesteru United z Evertonem (4:4 przyp. mr) sprawił, że walka o mistrzostwo Anglii wciąż jest sprawą otwartą. Na trzy serie do zakończenia sezonu "Czerwone Diabły" mają tylko trzy punkty przewagi nad lokalnym rywalem Manchesterem City, który w niedzielę pokonał Wolverhampton Wanderers 2:0. Kluczowe znaczenie w kontekście walki o triumf w Premier League będzie miało bezpośrednie spotkanie pomiędzy tymi zespołami, które rozegrane zostanie na Etihad Stadium w poniedziałek 30 kwietnia.

Zwycięstwo z ekipą z Wolverhampton zapewniły City bramki Argentyńczyka Sergio Aguero w 27. i Francuza Samira Nasriego w 74. minucie. Pierwszy z nich wykorzystał podanie reprezentanta Trójkolorowych Gaela Clichy'ego, a drugi mającego za sobą występy w kadrze "Albicelestes" Carlosa Teveza.

Wolverhampton przegrało dziewiąte kolejne spotkanie na własnym boisku. Po 35 seriach ma w dorobku 23 punkty i straciło już szansę na utrzymanie w Premier League. Żegna się z angielską ekstraklasą po trzech latach występów.

Dwunastej porażki w sezonie doznał ósmy w tabeli Liverpool FC. "The Reds" przegrali u siebie z West Bromwich Albion 0:1 po golu reprezentanta Nigerii Petera Odemwingie w 75. minucie.

W sobotę Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a jego Arsenal bezbramkowo zremisował u siebie z Chelsea w derbach Londynu. Polak nie miał zbyt dużo pracy, gdyż goście nie oddali wielu strzałów na jego bramkę. "Kanonierzy" (65 pkt) pozostają na trzecim miejscu w tabeli, Chelsea jest szósta (58 pkt).

W 62. minucie z powodu kontuzji uda boisko opuścił piłkarz Arsenalu i reprezentacji Anglii Theo Walcott. Jak poinformował po spotkaniu trener zespołu Francuz Arsene Wenger zawodnik będzie musiał prawdopodobnie pauzować przez około trzy tygodnie i nie pojawi się już na boisku w tym sezonie. Jego występ w Euro 2012 nie powinien być jednak zagrożony.