Marcin Nowak 26.04.2012

Zespół Gortata kończy sezon porażką

Koszykarze Phoenix Suns przegrali u siebie z San Antonio Spurs 106:110 w lidze NBA w swoim ostatnim spotkaniu sezonu 2011/12.
Marcin Gortat (L)Marcin Gortat (L)PAP/EPA

Dzień wcześniej zespół Marcina Gortata stracił szansę na grę w fazie play off.
Polak w środę zdobył dziewięć punktów, miał dziesięć zbiórek, trzy bloki i dwa przechwyty. Na parkiecie spędził niespełna 24 minuty. Najskuteczniejszy w ekipie "Słońc" był Shannon Brown, który zdobył 21 punktów.
San Antonio Spurs już wcześniej zapewnili sobie udział w fazie play off, dlatego ich trener Gregg Popovich dał odpocząć podstawowym zawodnikom. W hali zabrakło Tima Duncana, Tonyego Parkera i Manu Ginobiliego, którzy dostali wolne i nie musieli być nawet na meczu.
Pod ich nieobecność najlepszy w ekipie z San Antonio okazał się Patty Mills - 27 punktów, pięć asyst i dwie zbiórki. Australijczyk miał spore wsparcie w rezerwowym Brazylijczyku Tiago Splitterze - 26 pkt i pięć zbiórek.
Kibice w Arizonie gorąco pożegnali swojego ulubieńca Steve'a Nasha. W czwartej kwarcie, gdy siedział na ławce rezerwowych, skandowali jego nazwisko i krzyczeli "My chcemy Nasha". Trener Alvin Gentry wpuścił go na parkiet na 27 sekund, a fani sprawili mu owację na stojąco.
38-letniemu Kanadyjczykowi w czerwcu kończy się kontrakt i nie wiadomo, czy pozostanie w klubie.
Phoenix Suns zakończyli sezon z bilansem 33 zwycięstw i 33 porażek. W play off gra po osiem najlepszych drużyn obu konferencji.

Spurs walczą z Chicago Bulls o pierwsze miejsce w lidze po sezonie zasadniczym. Obydwa zespoły mają identyczny bilans zwycięstw i porażek, a w czwartek czekają je ostatnie spotkania.

Nieoczekiwana porażka Chicago Bulls
W środę Bulls wygrali na wyjeździe z Indianą Pacers 92:87. Największa w tym zasługa rezerwowego Kyle'a Korvera, który zdobył 20 pkt. Dziesięć asyst zanotował powracający do pełni sił po kontuzji Derrick Rose, który przebywał na parkiecie 27 minut.
- Powiedział rano, że czuje się coraz lepiej. To dobry znak - powiedział trener "Byków" Tom Thibodeau. Szkoleniowiec zespołu z Chicago bardzo liczy w play off na gwiazdora zespołu, który w tym sezonie ma jednak duże kłopoty zdrowotne - opuścił 26 meczów sezonu zasadniczego.
Były zespół Marcina Gortata Orlando Magic, po wygraniu z Charlotte Bobcats 102:95, utrzymał szóste miejsce na Wschodzie, ale eksperci nie wróżą drużynie z Florydy wielkich sukcesów, po tym, jak z powodu kontuzji do końca sezonu nie zagra już Dwight Howard.
Denver Nugets wygrali na wyjeździe z Oklahoma City 106:101 i mają duże szanse na szóste miejsce na Zachodzie. Ich rywale są już pewni drugiego miejsca w tej konferencji. 32 pkt dla gospodarzy zdobył Kevin Durant, który prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi. Szansę na jego wyprzedzenie ma Kobe Bryant z Los Angeles Lakers, ale w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z Sacramento Kings musi rzucić 38 pkt.

New Orleans 21 44 .323
x - zapewnione prawo gry w fazie play off y - zapewnione mistrzostwo dywizji z - zapewnione mistrzostwo konferencji