Martin Ruszkiewicz 05.05.2012

Chelsea po raz siódmy z Pucharem Anglii!

Chelsea Londyn po raz siódmy w historii i piąty w XXI wieku sięgnęła po Puchar Anglii. W rozegranym na Wembley finale podopieczni Roberto di Matteo wygrali 2:1 (2:1) z Liverpoolem.
Piłkarze Chelsea cieszą się po zdobyciu bramkiPiłkarze Chelsea cieszą się po zdobyciu bramkiPAP/EPA/KERIM OKTEN

Poprzednio "The Blues" triumfowali w 1970, 1997, 2000, 2007, 2009 oraz 2010 roku.

W 11. minucie Ramires wygrał starcie z Jose Enrique i przy nie najlepszej postawie Pepe Reiny dał prowadzenie "The Blues". Wynik podwyższył Didier Drogba, który popisał się uderzeniem w długi róg po asyście Franka Lamparda.

W 64. minucie Andy Carroll po błędzie Jose Bosingwy okiwał Johna Terry'ego i nie dał szans Petrowi Cechowi. Były napastnik Newcastle United był bliski wyrównania, ale sędzia Phil Dowd zadecydował, że piłka po uderzeniu zawodnika "The Reds" nie przekroczyła linii bramkowej.

Oba zespoły spotkają się ponownie za trzy dni, tym razem w angielskiej ekstraklasie, gdzie Chelsea plasuje się obecnie na szóstym, a Liverpool na ósmym miejscu. Ponadto, 19 maja londyńczyków czeka rywalizacja w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

Chelsea Londyn - Liverpool 2:1 (1:0)

Bramki: dla Chelsea - Ramires 11, Didier Drogba 52; dla Liverpoolu - Andy Carroll 64.

Sędzia: Phil Dowd. Widzów: 89 102.