Aneta Hołówek 07.05.2012

Karambol podczas trzeciego etapu Giro d'Italia

Zawodnik ekipy GreenEdge Matt Goss wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Drugi był Argentyńczyk Juan Jose Haedo z Saxo Banku, a trzeci Amerykanin Tyler Farrar jeżdżący w barwach Garmina.
finisz trzeciego etapu Giro dItaliafinisz trzeciego etapu Giro d'ItaliaPAP/EPA/HENNING BAGGER DENMARK

Poniedziałkowa trasa miała 190 km. Kolarze wystartowali i finiszowali w duńskim Horstens.

W różowej koszulce wystartuje we wtorek Taylor Phinney z BMC, który był poszkodowany w kraksie 150 metrów przed metą. Po karambolu leżał także Brytyjczyk Mark Cavendish z grupy Sky, który wygrał niedzielny etap w Herning.

W tegorocznym Giro jedzie siedmiu Polaków. W poniedziałek wszyscy mieli ten sam czas co zwycięzca. Najszybszy - 49 był Michał Gołaś reprezentujący Omega Pharma-Quick Step. W klasyfikacji generalnej najlepszy jest Maciej Bodnar. Zawodnik Liquigasu zajmuje 18 miejsce ze stratą 29 sekund.

We wtorek dzień przerwy, w środę drużynowa jazda na czas w Weronie.