Aneta Hołówek 03.07.2012

Radwańska wywalczyła półfinał Wimbledonu

Polka wygrała z Rosjanką Marią Kirilenko 7:5, 4:6, 7:5 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie.

23-letnia krakowianka po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału Wielkiego Szlema.
Teraz Polka zmierzy się z rozstawioną z numerem ósmym Niemką Angelique Kerber.

Radwańska - Kirilenko 7:5, 4:6, 7:5

Pierwszy set spotkania został przerwany już na samym początku, przy stanie 1:1. Deszcz był jednak niewielki i spotkanie udało się szybko wznowić.

Kirilenko popełniała mnóstwo błędów, brakowało jej regularności, a Polka grała niezwykle skoncentrowana.

Przy stanie 4:3 w pierwszym secie niestety rozpadało się na dobre i kort został przykryty. Na wznowienie meczu tenisistki czekały do godziny 18.15.

Po przerwie Kirilenko wygrała seta i przy stanie 1:1 panie ponownie zeszły z kortu.

"The court is quite slippery" - poinformowała sędzia.

O godzinie 20. zawodniczki ponownie pojawiły się na korcie, ale przy stanie 4: 4 w trzecim secie zdecydowano, że mecz zostanie dokończony we środę. Później ta decyzja została zmieniona i mecz został wznowiony po przeniesieniu go na kort centralny.