Aneta Hołówek 18.08.2012

Polacy reżyserowali pucharowe zwycięstwo Borussii

Borussia Dortmund rozpoczęła walkę o Puchar Niemiec. W swoim pierwszym meczu pokonała czwartoligowy FC Oberneuland 3:0 (2:0).
Od lewej: Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub BłaszczykowskiOd lewej: Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski profil Roberta Lewandowskiego/ facebook

Po porażce w meczu o Superpuchar Niemiec z Bayernem Monachium 1:2 podopieczni Juergena Kloppa szybko odbudowali wiarę w zwycięstwo. Rywal w pierwszym meczu o Puchar Niemiec wprawdzie nie był z najwyższej półki, bo FC Oberneuland to drużyna czwartoligowa, jednak zwycięstwo jest zwycięstwem.

W składzie Borussi zobaczyliśmy trzech Polaków. Na boisku od pierwszych minut zagrali Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Reprezentanci Polski asystowali przy każdym z trzech goli.

Pierwszy padł już w 11. minucie, po strzale Marco Reusa. Drugą bramkę jeszcze w pierwszej połowie, zdobył Jakub Błaszczykowski.

Borussia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, a potwierdzeniem jej przewagi była bramka Ivana Perisicia w 68. minucie.