Anita Włodarczyk lepsza od mistrzyni olimpijskiej

Piotr Małachowski, Anita Włodarczyk i Szymon Ziółkowski triumfowali w swoich konkurencjach podczas III Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie.
(Od lewej) Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski i Tomasz Majewski podczas lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie(Od lewej) Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski i Tomasz Majewski podczas lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej w WarszawiePAP/Rafał Guz
  • Tomasz Majewski w rozmowie z IAR
  • Piotr Małachowski w rozmowie z IAR
  • Oscar Pistorius w rozmowie z IAR

Włodarczyk z każdym podejściem była coraz lepsza. Konkurs rozpoczęła od 72.79, a z każdą kolejną próbą poprawiała ten rezultat. Najlepiej srebrna medalistka olimpijska zaprezentowała się w piątym podejściu kiedy rzuciła 76.70. Reszta zawodniczek była w cieniu Anity Włodarczyk. Mistrzyni olimpijska z Londynu, Tatiana Łysenko nie potrafiła przekroczyć granicy 74 metrów, a w jej najlepszej próbie młot powędrował na odległość 73.91. Tuż za Rosjanką znalazła się Joanna Fiodorow (71.62).

Majewski drugi, Małachowski pierwszy

W konkurencji pchnięcia kulą, najlepszy okazał się Amerykanin Reese Hoffa. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu, pchnął kulę na odległość 21 metrów i 72 centymetrów. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Majewski, który osiągnął wynik o 89 centymetrów gorszy. Trzecie miejsce wywalczył Dylan Armstrong. Kanadyjczyk pchnął kulę na odległość 20 metrów i 63 centymetrów.

Piotr Małachowski triumfował natomiast w konkurencji rzutu dyskiem. Jego wynik (65.53), dał mu pewne zwycięstwo nad reprezentantem Estonii Gerdem Kanterem (63.92) i Australijczykiem Bennem Harradinem (63.58).

Pistorius zadowolony

Jedną z gwiazd memoriału był Oscar Pistorius. Reprezentant Republiki Południowej Afryki zajął piąte miejsce w wyścigu na 100 metrów.

- Dziękuje za zaproszenie i za to, że mogłem wziąć udział w wyścigu na 100 metrów. Nie ścigałem się na tym dystansie od 16 miesięcy, więc dzisiejsze zawody są fantastycznym treningiem przed zbliżającymi się Igrzyskami Paraolimpijskimi. Jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku - zaznaczył.

Wyścig na 100 metrów wygrał Łukasz Gauza z wynikiem 10.64. Zawodnik MKL Szczecin, był o 0.43 sek. szybszy od Pistoriusa.

W konkurencji rzutu młotem mężczyzn najlepszy był Szymon Ziółkowski. Zawodnik OŚ AZS Poznań posłał młot na odległość 76 metrów i 52 centymetrów. Drugi był Ukrainiec Oleksij Sokirski (75.73). Trzecie miejsce wywalczył Rosjanin Kirył Ikonnikow (75.16).

Wyniki III Memoriału Kamili Skolimowskiej, który w niedzielę odbył się na stadionie Orła w Warszawie: