Tomasz Owsiński 25.08.2012

Nowi piłkarze dali zwycięstwo MU

Manchester United odniósł pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie angielskiej ekstraklasy. Wicemistrzowie Anglii w drugiej kolejce pokonali u siebie Fulham Londyn 3:2.

Pierwszą bramkę tym spotkaniu niespodziewanie strzelili goście z Londynu. Damien Duff w pierwszej minucie meczu, silnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy - Davida de Geę.
Bramka wyrównująca padła 9 minut później. Po podaniu Patrice Evry, efektownym strzałem z woleja popisał się Robin van Persie. Jest to pierwsza bramka van Persiego w barwach Manchesteru United.
W 35 minucie było już 2:1 dla gospodarzy. Japończyk Shinji Kagawa wykorzystał błąd bramkarza Fuhlam i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.
4 minuty przed przerwą, wynik na 3:1 podwyższył Brazylijczyk Rafael da Silva.
Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 64 minucie. Samobójcze trafienie zaliczył bramkarz gospodarzy - Hiszpan David de Gea. To pierwsze zwycięstwo Manchesteru w tym sezonie. W poprzedniej kolejce "Czerwone Diabły” przegrały na wyjeździe z Evertonem 0:1.

Podopieczni Szkota Alexa Fergusona kończyli mecz w dziesięciu, gdyż wykorzystano już wszystkie zmiany, a urazu w doliczonym czasie gry nabawił się Wayne Rooney. Angielski napastnik, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie, opuścił je na noszach z rozciętą nogą.

Spotkanie z trybun obserwował zdobywca trzech złotych medali z igrzysk w Londynie (na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m) - Usain Bolt. Przed jego rozpoczęciem jamajski sprinter, który jest fanem zespołu z Old Trafford otrzymał koszulkę tego klubu ze swoim nazwiskiem i numerem 958, odnoszącym się do rekordu świata, jaki pobił wygrywając olimpijski finał 100 m w IO w Pekinie w 2008 roku.

Pozostałe wyniki: Swansea - West Ham United 3:0 Aston Villa - Everton 1:3 Norwich City - Queens Park Rangers 1:1 Southampton - Wigan Athletic 0:2 Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 1:1

O 18.30 swój mecz rozegrają piłkarze Chelsea Londyn. Rywalem tryumfatorów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów będą zawodnicy Newcastle United. Spotkanie Sunderlandu a Reading zostało przełożone na inny termin.