Tomasz Owsiński 25.08.2012

Bayern pewnie pokonał beniaminka

Piłkarze z Monachium wygrali na wyjeździe Greuther Fuerth 3:0 w pierwszej kolejce piłkarskiej Bundesligi.

Pierwsza bramka padła w 43. minucie. Do siatki gospodarzy trafił Thomas Mueller. W 59. minucie spotkania, na 2:0 podwyższył Mario Mandzukić. Wynik ustalił na 11 minut przed końcem meczu Arjen Robben.

W zespole Greuther Fuerth do 69. minuty grał Sebastian Tyrała, który ma na koncie jeden występ w reprezentacji Polski.

Z kolei drugi beniaminek Fortuna Duesseldorf pokonał na wyjeździe FC Augsburg 2:0 po dwóch bramkach Daniego Schahina.

FSV Mainz zremisował na wyjeździe z Freiburgiem 1:1. W zespole gości całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Eugen Polanski.

W piątek swoje pierwsze spotkanie rozegrali obecni mistrzowie Niemiec - Borussia Dortmund. Klub Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszykowskiego i Łukasza Piszczka wygrał na własnym boisku z Werderem Brema 2:1.