Marcin Nowak 30.08.2012

Genialne El Clasico! Superpuchar Hiszpanii dla Realu Madryt

To było wielkie piłkarskie święto. Na Santiago Bernabeu w rewanżowym spotkaniu Superpucharu Hiszpanii Real Madryt zmierzył się z FC Barceloną.
Real Madryt - FC BarcelonaReal Madryt - FC BarcelonaPAP/EPA/JAVIER LIZON

"Królewscy" przegrali pierwszy mecz o Superpuchar na Camp Nou 2:3. Jednak w rewanżu pokazali klasę - wygrywając pewnie 2:1. Wynik ten pozwolił im na zdobycie trofeum dzięki większej ilości bramek strzelonych na wyjeździe.

Przełamana została świetna passa FC Barcelony, która triumfowała w trzech ostatnich edycjach Superpucharu, a łącznie zdobyła go 10 razy. Real czekał na sukces od 2008 roku, a po dzisiejszym meczu w sumie sięgnął po to trofeum dziewięciokrotnie.

"Królewscy" od 11. minuty prowadzili 1:0 po golu Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk wykorzystał długie podanie Pepe i koszmarny błąd w defensywie "Blaugrany" popełniony przez Javiera Mascherano.

W 19. minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo. Kolejny błąd popełniła obrona FC Barcelony a Portugalczyk wytrzymał wojnę nerwów z golkiperem gości - Victorem Valdesem i silnym strzałem w środek bramki zdobył bramkę.

W 24. minucie mogło już być po meczu. Jednak po bardzo kontrowersyjnej decyzji arbitra - gol zdobyty przez Xabiego Alonso z Realu Madryt nie został uznany.

W 28. minucie meczu Barcelona znalazła się w jeszcze większych tarapatach. Czerwoną kartkę otrzymał bowiem zawodnik "Dumy Katalonii" - Adriano po ewidentnym faulu na wychodzącym na czystą pozycję - Cristiano Ronaldo.

Barcelona nie zamierzała się jednak poddawać. W 45. minucie spotkania gola "do szatni" fantastycznym strzałem z rzutu wolnego strzelił nie kto inny, jak boski Lionel Messi.

W drugiej połowie Real Madryt prowadził grę, ale osłabiona FC Barcelona bardzo groźnie kontratakowała. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia kolejnej bramki.

Wyśmienitej szansy nie wykorzystał w 80. minucie meczu Gonzalo Higuain, który w sytuacji sam-na-sam z Victorem Valdesem trafił tylko w słupek.

FC Barcelona miała "piłkę meczową" w doliczonym czasie gry, ale fantastycznie strzał młodziutkiego Martina Montoi obronił Iker Casillas i "Królewscy" mogli cieszyć się ze zdobycia Superpucharu Hiszpanii.

Piłkarze obu drużyn stanęli na wysokości zadania i na Santiago Bernabeu można było obejrzeć fantastyczne widowisko.

Wynik rewanżowego meczu Superpucharu Hiszpanii:

Real Madryt - FC Barcelona 2:1 (2:1) (w pierwszym meczu - 2:3)

Bramka: 1:0 Gonzalo Higuain (11.), 2:0 Cristiano Ronaldo (19.), 2:1 Lionel Messi (45.)

Real Madryt: Casillas - Marcelo, Pepe, Sergio Ramos, Arbeloa - Khedira, Cristiano Ronaldo, Oezil, Alonso, Di María - Higuain

FC Barcelona: Valdes - Alba, Pique, Mascherano, Adriano - Sergio Busquets, Xavi, Iniesta - Alexis (33. Montoya), Messi, Pedro