Aneta Hołówek 30.08.2012

Radwańska odczarowała przeklęty pułap US Open

W drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska po meczu pełnym zwrotów pokonała Hiszpanką Carlę Suarez Navarro.

Rywalka wygrała pierwszego seta 6:4. Druga partia spotkanie również nie układała się po myśli Radwańskiej, ale Polka wygrała pięć gemów z rzędu i zakończyła drugiego seta zwycięstwem 6:3. W decydującym secie Radwańska znokautowała rywalkę 6:0.

Polka w kolejnym pojedynku zmierzy się z Jeleną Janković - Serbka (rozst. z nr 30.) w swoim spotkaniu II rundy zwyciężyła z Larą Arruabarreną-Vecino (Hiszpania) 6:4,6:2.

Przed rokiem krakowianka, wówczas 13. na świecie, przegrała nieoczekiwanie już w drugiej rundzie, po porażce z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber, sklasyfikowaną wtedy na 92. miejscu.

Wyniki czwartkowych spotkań drugiej rundy tenisistek

Agnieszka Radwańska (Polska, 2)-Carla Suarez-Navarro (Hiszpania)4:6, 6:3,6:0
Serena Williams (USA, 4) - Maria-Jose Martinez-Sanchez (Hiszpania) 6:2, 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 6) - Venus Williams (USA) 6:2, 5:7, 7:5
Sara Errani (Włochy, 10) - Wiera Duszewina (Rosja) 6:0, 6:1
Ana Ivanovic (Serbia, 12) - Sofia Arvidsson (Szwecja) 6:2, 6:2
Dominika Cibulkova (Słowacja, 13) - Bojana Jovanovski (Serbia) 7:6 (7-3), 7:6 (7-3)
Maria Kirilenko (Rosja, 14) - Greta Arn (Węgry) 6:3, 6:2
Roberta Vinci (Włochy, 20) - Jarosława Schwedowa (Kazachstan) 3:6, 7:5, 7:5
Jelena Jankovic (Serbia, 30) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:4, 6:2
Andrea Hlavackova (Czechy)-Galina Woskobojewa (Kazachstan)6:2, 6:7 (3-7), 6:3
Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Ayumi Morita (Japonia) 7:5, 6:2
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Jelena Wiesnina (Rosja) 6:3, 6:4
Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania)-Irina-Camelia Begu (Rumunia)6:4, 7:6 (7-5)
Sloane Stephens (USA) - Tatjana Malek (NIemcy) 5:7, 6:4, 6:2
Olga Goworcova (Białoruś) - Johanna Konta (W.Brytania) 2-6, 6-2, 7-5.