Marcin Nowak 02.09.2012

Kapitalny mecz Polaka w Bundeslidze

Hannoveru 96 po wyeliminowaniu Śląska Wrocław w Lidze Europejskiej utrzymuje dobrą formę. W wyjazdowym meczu drugiej kolejki niemieckiej ekstraklasy wygrał wysoko 4:0 z VfL Wolfsburg.

Dwie bramki dla zespołu z Hanoweru zdobył polski napastnik - Artur Sobiech.

Tymczasem wicemistrz kraju Bayern Monachium wygrał ze Stuttgartem 6:1 i został liderem.

W sobotę gola dla Borussi Dortmund strzelił kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski. Obrońcy tytułu mistrzowskiego zremisowali na wyjeździe z FC Nuernberg 1:1. Pierwsi gola strzelili gospodarze - w 31. minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki Romana Weidenfellera skierował Czech Tomas Pekhart. Jednak już dziewięć minut później, po zamieszaniu w polu karnym Bawarczyków, do piłki dopadł Chorwat Ivan Perisic i z ostrego kąta trafił w poprzeczkę, ale z dobitką zdążył niepilnowany Błaszczykowski.