Marcin Nowak 23.09.2012

Zwycięska passa Floty zakończyła się w Olsztynie

Po ośmiu kolejnych zwycięstwach w tym sezonie 1. ligi piłkarze Floty Świnoujście zremisowali w Olsztynie ze Stomilem 1:1.
Piłkarze Floty ŚwinoujściePiłkarze Floty ŚwinoujścieFlota Świnoujście

Przed spotkaniem 9. kolejki w stolicy Warmii piłkarze Floty mieli imponującą serię. W sumie odnieśli, licząc również poprzedni sezon, 12 ligowych zwycięstw z rzędu, a także dwa w Pucharze Polski.
W Olsztynie zostali jednak zatrzymani przez ambitnie grający Stomil. Beniaminek prowadził już w 11. minucie, gdy błąd bramkarza Floty Grzegorza Kasprzika wykorzystał Łukasz Suchocki. Lider wyrównał kwadrans później. Świetną akcją popisał się Marek Opałacz, który po minięciu kilku rywali dośrodkował z lewej strony płasko na pole karne, gdzie Sebastian Olszar tylko dostawił nogę.
Gospodarze od 48. minuty grali w dziesiątkę (czerwona kartka Michała Glanowskiego), ale zdołali utrzymać remis do końca.
Flota pozostała liderem - po dziewięciu kolejkach ma na koncie 25 punktów. Wciąż cztery "oczka" traci do niej Zawisza. Bydgoszczanie również nie sprostali roli faworyta, remisując 1:1 na wyjeździe ze słabo spisującym się w tym sezonie ŁKS (16. miejsce w tabeli).
Stratę do prowadzącej dwójki zmniejszyły trzecia Termalica Bruk-Bet Nieciecza (18 pkt, jeden mecz zaległy) i czwarta Cracovia (17 pkt). Pierwszy z tych zespołów pokonał na wyjeździe Dolcan Ząbki 1:0, a "Pasy" wygrały u siebie z Bogdanką Łęczna 2:0 po dwóch golach Vladimira Boljevica.
Bohaterem derbowego spotkania pomiędzy przeżywającym finansowe kłopoty GKS Katowice i Polonią Bytom był Przemysław Pitry. Doświadczony napastnik gospodarzy zdobył cztery bramki, z czego trzy między 78. i 86. minutą (dwie ostatnie z rzutów karnych).
Zwycięstwo pozwoliło katowiczanom awansować na 14. miejsce w tabeli, Polonia pozostała na ostatnim (dwa remisy, siedem porażek).
W dziewięciu meczach 9. kolejki padło 27 bramek. Sędziowie pokazali trzy czerwone i 46 żółtych kartek. Na trybunach usiadło ok. 19,5 tys. widzów.

Wyniki meczów 9. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:
2012-09-22:

Warta Poznań - Kolejarz Stróże 4:0 (1:0)
ŁKS Łódź - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)
Okocimski Brzesko - GKS Tychy 1:3 (1:2)
Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:1)

2012-09-23:
Cracovia Kraków - Bogdanka Łęczna 2:0 (1:0)
Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)
Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 1:1 (1:1)
GKS Katowice - Polonia Bytom 4:2 (1:2)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18.Polonia Bytom 9 0 2 7 5-17 2 -12

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze