Artur Jaryczewski 25.09.2012

Radwańska pokonała byłą liderkę rankingu WTA

Urszula Radwańska postarała się o niespodziankę w drugiej rundzie turnieju tenisowego w Tokio i pokonała wyżej notowaną Serbkę - Anę Ivanović.
Urszula RadwańskaUrszula RadwańskaFlickr

Polska tenisistka przegrała pierwszego seta 3:6, w drugiej partii prowadziła już 4:1, ale była liderka rankingu WTA wyrównała na 4:4. Dwa kolejne gemy wygrała jednak Radwańska kończąc tę partię zwycięstwem 6:4. Trzeci set rozpoczął się ponownie od prowadzenia Polki 4:1 i tej przewagi nie zaprzepaściła już do końca zwyciężając 6:2.

W trzeciej rundzie Urszula zagra z Amerykanką Jamie Hampton, która nieoczekiwanie wygrała z Estonką Kają Kanepi 5:7, 6:2, 6:3.

We wtorek w stolicy Japonii wystąpi jeszcze Agnieszka Radwańska, która w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej zagra z tenisistką z Serbii - Jeleną Janković.