Marcin Nowak 25.09.2012

Awans Ruchu Chorzów po dramatycznym meczu

Ruch Chorzów po dogrywce pokonał na własnym boisku Koronę Kielce 3:1 (1:1, 0:0) i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.
Ruch Chorzów - Korona KielceRuch Chorzów - Korona KielcePAP/Andrzej Grygiel

Dziesięć dni wcześniej na stadionie w Chorzowie Ruch zremisował w ligowym meczu z Koroną 1:1. Wtedy też do remisu doprowadził Arkadiusz Piech.
We wtorek mógł uchronić swój zespół od dogrywki, gdyby wykorzystał sytuację sam na sam z kieleckim bramkarzem w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.
Pechowy był pucharowy mecz dla bramkarza Ruchu Matko Perdijica. Wyszedł w podstawowej jedenastce i pod koniec pierwszej połowy w zderzeniu z rywalem skręcił kostkę i stracił ząb.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski:
Ruch Chorzów - Korona Kielce 3:1 (1:1, 0:0). Awans: Ruch Chorzów.

Bramki: 0:1 Michał Janota (71), 1:1 Arkadiusz Piech (80, głową), 2:1 Jakub Smektała (94), 3:1 Pavel Sultes (119).
Żółte kartki: Ruch - Żeljko Djokic, Igor Lewczuk; Korona - Tomasz Lisowski.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 3100.