Marcin Nowak 06.10.2012

Koronacja nowego mistrza świata w Toruniu!

Australijczyk Chris Holder awansując do finału Grand Prix Polski w Toruniu zapewnił sobie tytuł mistrza świata w jeździe na żużlu.
Australijczycy Jason Crump (czerwony kask) i Chris Holder (niebieski) oraz Szwed Fredrik Lindgren (żółty) i Polak Maciej Janowski (biały) w jednym z biegów podczas żużlowego Grand Prix Polski w ToruniuAustralijczycy Jason Crump (czerwony kask) i Chris Holder (niebieski) oraz Szwed Fredrik Lindgren (żółty) i Polak Maciej Janowski (biały) w jednym z biegów podczas żużlowego Grand Prix Polski w ToruniuPAP/Tytus Żmijewski

Australijczyk zakończył tegoroczny cykl z dorobkiem 160 punktów. Srebrny medal wywalczył Duńczyk Nicki Pedersen - 152, a brąz przypadł broniącemu tytułu Amerykaninowi Gregowi Hancockowi - 148. Gollob stracił do niego sześć punktów.

Tomasz Gollob zajął w drugie miejsce w Grand Prix Polski, ostatniej eliminacji mistrzostw świata w jeździe na żużlu i uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu. W Toruniu triumfował Szwed Antonio Lindbaeck.