Marcin Nowak 07.10.2012

Messi - Ronaldo 2:2 w niebywałym El Clasico!

W hicie 7. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy FC Barcelona zremisowała z Realem Madryt 2:2 i utrzymała 8 punktów przewagi nad stołecznym zespołem.
Lionel MessiLionel MessiPAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA
  • Ewa Wysocka (PR Barcelona) - relacja z meczu FC Barcelona - Real Madryt

Po dwie bramki zdobyli Argentyńczyk Lionel Messi (Barcelona) i Portugalczyk Cristiano Ronaldo (Real).
Gości na prowadzenie w 23. minucie wyprowadził Ronaldo, wykorzystując podanie Karima Benzemy i błąd bramkarza Barcelony Victora Valdesa. Portugalczyk strzelił bowiem przy bliższym słupku, a źle ustawiony golkiper nie był w stanie skutecznie interweniować.

W 31. minucie Messi wykorzystał natomiast błąd w polu bramkowym Pepe i z bliskiej odległości pokonał Ikera Casillasa. Bramkarz reprezentacji Hiszpanii bezradny był również przy precyzyjnym strzale Argentyńczyka z rzutu wolnego (61).

Cristiano
Cristiano Ronaldo

Pięć minut później wyrównał Ronaldo, po tym jak Mesut Oezil wykorzystał błąd defensywy Barcelony i podał do Portugalczyka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Valdesem.
Gospodarze w końcówce spotkania mieli szansę na zdobycie zwycięskiej bramki, ale wprowadzony po przerwie Martin Montoya trafił w poprzeczkę.

Kartoniada
Kartoniada na Camp Nou

W bilansie dotychczasowych 222 meczów minimalnie lepszy pozostaje Real (88 zwycięstw, o jedno mniej ma Barcelona). Był to 47 remis w meczach pomiędzy tymi zespołami.
Był to też pojedynek strzelecki pomiędzy Ronaldo a Messim. Dla tego drugiego był to już 22. mecz z Realem. Łącznie z niedzielnym spotkaniem zdobył w nich 17 goli i ma o jedno trafienie mniej od legendarnego Alfredo di Stefano. Portugalczyk natomiast ma na koncie osiem bramek.
Niedzielne El Clasico było piłkarskim wydarzeniem weekendu. Szacuje się, że na całym świecie obejrzało to spotkanie 400 mln osób.
W ostatnim niedzielnym spotkaniu Atletico Madryt wygrało na własnym boisku z Malagą 2:1 i zrównało się punktami z Barceloną (19 pkt). Stołeczny zespół odniósł jednak dosyć szczęśliwe zwycięstwo, ponieważ o triumfie zadecydowała samobójcza bramka Weligtona w 90. minucie spotkania. Wynik otworzył niezawodny Radamel Falcao już w szóstej minucie, a pół godziny później do wyrównania doprowadził Roque Santa Cruz.
W innym niedzielnym spotkaniu Levante, którego zawodnikiem jest Dariusz Dudka, ale nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie, wygrało 1:0 z Valencią. W sobotę natomiast w składzie Betisu Sewilla zabrakło Damiena Perquisa, a jego zespół pokonał Real Sociedad 2:0.

FC Barcelona - Real Madryt 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Cristiano Ronaldo (23), 1:1 Lionel Messi (31). 2:1 Lionel Messi (61), 2:2 Cristiano Ronaldo (66)