Marcin Nowak 07.10.2012

Gol Lewandowskiego, asysta Piszczka, kontuzja Kuby

Robert Lewandowski po podaniu Łukasza Piszczka strzelił bramkę dla Borussii Dortmund w wyjazdowym meczu ligowym z Hannoverem 96.

Mistrz Niemiec zremisował jednak 1:1. Jakub Błaszczykowski z powodu kontuzji został zmieniony w 39. min.
Kapitan reprezentacji Polski tak niefortunnie upadł, że prawdopodobnie doszło do urazu stawu skokowego. Długo był opatrywany przez lekarzy przy linii bocznej boiska, ale ostatecznie nie pojawił się już na murawie i do szatni schodził w asyście sanitariuszy, nie obciążając kontuzjowanej nogi. Za niego wszedł Kevin Grosskreutz.
Uraz Błaszczykowskiego to kolejne zmartwienie trenera biało-czerwonych Waldemara Fornalika przed meczami z RPA (towarzyski) i Anglią (el. MŚ). Wcześniej okazało się, że z kadry z powodów kardiologicznych został skreślony napastnik Legii Warszawa Marek Saganowski. Według nieoficjalnych informacji zastąpi go Arkadiusz Milik z Górnika Zabrze.
Bardzo dobre spotkanie rozegrali dwaj pozostali kadrowicze z Borussii. Lewandowski miał jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale był nieskuteczny. Piszczek z kolei w ostatniej minucie pierwszej połowy wybił piłkę, która zmierzała w światło bramki. Interwencja była dla niego bolesna, ponieważ okrakiem zderzył się ze słupkiem.
Po zmianie stron prawy obrońca był bliski zdobycia bramki, ale piłka po jego strzale z dystansu trafiła w słupek. Kilka minut później był bliski strzelenia gola samobójczego, ale bramkarz Borussii Roman Weidenfeller odbił piłkę na rzut rożny po niefortunnej interwencji Piszczka.
Na listę strzelców wpisać mógł się również Artur Sobiech. Napastnik Hannoveru 96 w piątej minucie wykorzystał stratę Piszczka i strzelił z 18 metrów. Weidenfeller obronił z najwyższym trudem. Cztery minuty później Sobiech został ukarany żółtą kartką po faulu na Sebastianie Kehlu.
Po tym remisie Borussia zajmuje czwarte miejsce w tabeli i do prowadzącego Bayernu Monachium traci dziewięć punktów. W sobotę zespół z Bawarii pewnie pokonał Hoffenheim 2:0 po bramkach Francuza Francka Ribery'ego. W innym sobotnim spotkaniu FSV Mainz wygrał na własnym boisku z Fortuną Duesseldorf 1:0. W zespole gospodarzy pierwszą połowę grał Eugen Polanski. Z kolei Z powodu kontuzji Sebastian Tyrała nie znalazł się w kadrze meczowej, a jego Greuther Fuerth przegrał na własnym boisku z Hamburgerem SV 0:1.

W niedzielę Borussia Moenchengladbach wygrała z Eintrachtem Frankfurt 2:0. Dla gości była to pierwsza porażka w tym sezonie.