Marcin Nowak 14.10.2012

Flota niepokonana od pięciu miesięcy!

Piłkarze Floty Świnoujście pokonali Wartę Poznań 2:1 i powiększyli przewagę nad rywalami w 1. lidze. Nie przegrali żadnego meczu od pięciu miesięcy.
Piłkarze Floty ŚwinoujściePiłkarze Floty ŚwinoujścieFlota Świnoujście

Nie zabrakło emocji w jedynym niedzielnym spotkaniu 12. kolejki. "Zieloni" z Poznania, mimo że od 42. minuty grali bez ukaranego czerwoną kartką Rafała Kosznika (z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował m.in. rozgrywający Wojciech Trochim), długo prowadzili 1:0. Dopiero w 71. minucie wyrównał Bartłomiej Niedziela, a o zwycięstwie Floty przesądził gol Bartosza Śpiączki w 84.
Piłkarze Floty ostatniej porażki w oficjalnym spotkaniu doznali 9 maja - 0:4 z Sandecją Nowy Sącz.
Zespół trenera Dominika Nowaka do dziewięciu punktów powiększył przewagę nad Zawiszą, który zremisował na własnym boisku z Bogdanką Łęczna 1:1. Wicelider był bliski porażki, ale w 68. minucie Veljko Nikitovic nie wykorzystał rzutu karnego.
W tym sezonie zawodnicy Bogdanki fatalnie wykonują "jedenastki". Między 5. a 7. kolejką, w trzech spotkaniach z rzędu zmarnowali je Tomas Pesir, Nikitovic i Sebastian Szałachowski. Później Nikitovic strzelił karnego z Wartą (3:1), ale w sobotę 32-letni serbski pomocnik znów się pomylił.
Bydgoszczanie utrzymali drugą pozycję, ale wyprzedzić może ich Termalica Brut-Bet Nieciecza lub Cracovia, których mecz został przełożony na 24 października.
Od czołówki oddala się Arka Gdynia, która w sobotę zremisowała na wyjeździe z Okocimskim Brzesko 1:1. Tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie po bramce Marcusa Viniciusa da Silvy, który trącił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Trzy minuty po zmianie stron Paweł Smółka doprowadził do wyrównania.
Po remisie w Bytomiu z ŁKS 1:1, Polonia pozostaje jedynym zespołem w rozgrywkach bez zwycięstwa. Po pół godzinie wygrywali łodzianie po trafieniu Konrada Kaczmarka. Punkt dla śląskiej drużyny uratował na osiem minut przed końcem Michał Płókarz. Po tym spotkaniu Polonia z dorobkiem czterech punktów zamyka ligową tabelę. Zespół z Łodzi zgromadził zaledwie trzy oczka więcej.
Piąte zwycięstwo w sezonie odniosła Olimpia Grudziądz - pokonała u siebie Kolejarza Stróże 2:1. O zwycięstwie beniaminka zadecydowały dwa rzuty karne. Za każdym razem wykonywał je Adam Cieśliński.
Ciekawie było w końcówce meczu w Nowym Sączu, gdzie Sandecja podejmowała Dolcan Ząbki. W 68. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył rezerwowy Bartosz Szeliga. W 88. wyrównał Bartosz Osoliński. Gola na wagę zwycięstwa dla Sandecji uzyskał w drugiej minucie doliczonego czasu Arkadiusz Aleksander. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Dolcanu Rafał Leszczyński. Ponieważ goście wykorzystali wcześniej limit zmian, między słupkami stanął pomocnik Damian Świerblewski.
Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie GKS Tychy ze Stomilem Olsztyn.

Wyniki meczów 12. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:

2012-10-12:

GKS Katowice - Miedź Legnica 0:2 (0:1)

2012-10-13:

Okocimski Brzesko - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 2:1 (0:0)
Polonia Bytom - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)
Zawisza Bydgoszcz - Bogdanka Łęczna 1:1 (1:1)
Olimpia Grudziądz - Kolejarz Stróże 2:1 (1:1)

2012-10-14:

Flota Świnoujście - Warta Poznań 2:1 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki
2012-10-24:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia Kraków

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18.Polonia Bytom 12 0 4 8 8-23 4 -15

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze