Aneta Hołówek 10.11.2012

Alpejski PŚ: Zwycięstwo Riesch. Vonn rezygnuje ze startu

Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Vancouver Niemka Maria Hoefl-Riesch wygrała w fińskim Levi pierwszy w tym sezonie slalom zaliczany do zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Hoefl-Riesch, która odniosła 24. pucharowe zwycięstwo w karierze, wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Tanję Poutiainen o 0,15 oraz 17-letnią Amerykankę Mikaelę Shiffrin o 0,34. Tuż za podium uplasowała się zwyciężczyni pierwszych w tym roku zawodów PŚ w slalomie gigancie Słowenka Tina Maze.
Największą niespodziankę sprawiła Shiffrin. 17-latka zadebiutowała w alpejskim Pucharze Świata 11 marca 2011 roku w zawodach slalomu giganta w czeskim Szpindlerowym Młynie. Pierwsze podium PŚ - trzecie miejsce w slalomie w Lienz - wywalczyła 29 grudnia 2011.
"To szaleństwo. Wiedziałam, że trasa jest dla mnie idealna, ale mimo wszystko nie przypuszczałam, że wygram. To wspaniałem uczucie rozpoczynać sezon od zwycięstwa" - skomentowała Niemka, która narzekała na problemy z biodrem.
Zdobywczyni Pucharu Świata Amerykanka Linsey Vonn zrezygnowała ze startu.
Pierwszego przejazdu nie ukończyła jedyna Polka w zawodach - Aleksandra Kluś.
Zawodniczki ponownie wyjdą na start 24 listopada w amerykańskim Aspen, gdzie zaplanowany jest slalom gigant.