Martin Ruszkiewicz 11.11.2012

Koniec marzeń hokeistów o igrzyskach w Soczi

Polscy hokeiści nie wystąpią w igrzyskach olimpijskich w Soczi. W ostatnim meczu turnieju preeliminacyjnego biało-czerwoni ulegli Ukrainie 1:5.
Koniec marzeń hokeistów o igrzyskach w SocziEPA/SERGEY DOLZHENKO

W meczu w Kijowie Polska prowadziła 1:0 po trafieniu Dariusza Gruszki w 4. minucie, minutę przed końcem pierwszej tercji Ukraińcy wyrównali po strzale Witalija Liutkiewicza, gol padł w okresie gry gospodarzy w przewadze - dwuminutową karę odsiadywał Krystian Dziubiński.

W drugiej części meczu padły dwa gole dla Ukrainy - w 21. minucie prowadzenie uzyskał Ołeksandr Pobiedonoscew, znów przy osłabieniu polskiego zespołu (kara dla Mateusza Rompkowskiego), chwilę przed zakończeniem tercji trzecie trafienie zaliczył Maksym Kwitczenko.

Ostatnia tercja również przyniosła dwie bramki dla gospodarzy, którzy ponownie byli bezlitośni grając w przewadze - kary dla Dariusza Gruszki i Jerzego Gabrysia wykorzystali Sierhij Warłamow i Kostiatyn Kasjanczuk, odpowiednio w 43. i 57. minucie.

Gospodarze, którzy w turnieju odnieśli trzy zwycięstwa - wcześniej pokonali, podobnie, jak Polacy, zespoły Estonii i Hiszpanii - zakwalifikowali się do ostatniego etapu eliminacji olimpijskich i zagrają w jednym z finałowych turniejów kwalifikacji do igrzysk - w lutym 2013 roku. Ich rywalami będą zespoły Danii, Białorusi i Słowenii.