Aneta Hołówek 17.11.2012

Znakomite otwarcie sezonu polskiego łyżwiarza

Artur Waś (Nowy Marymont Warszawa) zajął drugie miejsce na dystansie 500 metrów w zawodach Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich w holenderskim Heerenveen. Reprezentant Polski przegrał tylko o dwie setne sekundy z utytułowanym Finem Pekką Koskelą.

Już na początku sezonu Waś uzyskał znakomity wynik - 34,98 s, tylko o 0,38 s gorszy od jego własnego rekordu Polski, ustanowionego 21 stycznia bieżącego roku w Salt Lake City.
W grupie B, w której startowali słabsi zawodnicy, kolega klubowy Wasia - Artur Nogal zajął 22. miejsce (36,65 s). Na 500 metrów panczeniści będą rywalizować także w niedzielę.
Wśród kobiet zwyciężyła na tym dystansie Koreanka Sang-Hwa Lee, która była najszybsza również w piątek. Polki nie startowały.
Trwa rywalizacja mężczyzn na 1000 metrów. W grupie B najlepszy rezultat uzyskał Konrad Niedźwiedzki (LKS Poroniec Poronin) - 1.10,50. W grupie A biało-czerwonych nie ma.
Na sobotę zaplanowano jeszcze bieg pań na 1500 metrów (pobiegnie Natalia Czerwonka), bieg drużynowy mężczyzn (Zbiegniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański) oraz bieg ze startu wspólnego kobiet (Karolina Domańska-Ksyt).