Aneta Hołówek 17.11.2012

Sforsowanie obrony Lazio nie lada problemem dla Juventusu

Lider włoskiej esktraklasy piłkarskiej Juventus Turyn zremisował na swoim stadionie bezbramkowo z Lazio Rzym w 13. kolejce Serie A. W drugim sobotnim spotkaniu Napoli podzieliło się punktami z AC Milan (2:2)
Sforsowanie obrony Lazio nie lada problemem dla Juventusujuventus

Piłkarze z Turynu zagrali w najmocniejszym składzie, pomimo, że w środku tygodnia czeka ich ważny dla układu tabeli pojedynek z Chelsea w Lidze Mistrzów. Podopieczni Antonio Contego nie zdołali jednak sforsować dobrze dysponowanej tego dnia obrony rzymian, a kilkoma kluczowymi interwencjami popisał się bramkarz gości Frederico Marchetti.
W wieczornym meczu Serie A Napoli zremisowało ze słabo spisującym się w tym sezonie AC Milan. Wicemistrz kraju przed tą kolejką zajmował dopiero 13. miejsce i miał zaledwie pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.
Już w piątej minucie wynik otworzył Szwajcar Goekhan Inler, a w 30. na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Lorenzo Insigne. Pod koniec pierwszej połowy kontaktową bramkę zdobył najskuteczniejszy w Serie A Stephan El Sharaawy. W drugiej połowie Włoch z egipskim paszportem ustalił wynik na 2:2, zdobywając swojego 10. gola w sezonie.
Piłkarze z Neapolu zaprzepaścili tym samym szansę na zbliżenie się do lidera na dystans trzech punktów. "Stara Dama" zgromadziła dotychczas 32 oczka. Trzecia w tabeli jest drużyna Interu Mediolan (27 punktów), która swój mecz z Cagliari rozegra w niedzielę o 15. Na zakończenie 13. kolejki Torino Kamila Glika zagra w stolicy z AS Roma.