Aneta Hołówek 01.12.2012

Juventus zdemolował rywala zza miedzy

Po bardzo zaciętym spotkaniu Juventus pokonał Torino w derbach Turynu 3:0 w meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Włoch.

Obrońca Torino Kamil Glik został w tym meczu ukarany czerwona kartką. 24-letni Glik został usunięty z boiska w 35. minucie, za faul na Emanuele Giaccherinim.
Piłkarze Juventusu wykorzystali grę w przewadze, strzelając trzy bramki. Dwa trafienia zaliczył Claudio Marchisio (57. i 84. minuta), a kolejne dołożył Sebastian Giovinco (67). Wynik mógł być wyższy, jednak w 41. minucie jedenastki, podyktowanej za zagranie ręką w polu karnym szwajcarskiego pomocnika Torino Migjena Bashy, nie wykorzystał Andrea Pirlo. Dzięki wygranej Juventus do pięciu punktów powiększył przewagę nad drugim w tabeli Serie A Napoli. Zespół z Neapolu ma jednak rozegrane o jedno spotkanie mniej. W 15. kolejce zmierzy się w niedzielę u siebie z Pescarą. Torino jest obecnie 14.