Marcin Nowak 21.12.2012

Juventus umocnił się na prowadzeniu

Piłkarze Juventusu Turyn odnieśli zwycięstwo w ostatnim występie w tym roku i umocnili się pozycji lidera włoskiej Serie A.
Juventus TurynJuventus TurynPAP/EPA/DI MARCO

W piątek w 18. kolejce pokonali na wyjeździe Cagliari 3:1, ale wygraną zapewnili sobie już w doliczonym przez sędziego czasie gry.
Podopieczni trenera Antonio Contego wyjątkowo długo trzymali swoich kibiców w niepewności, a do 75. minuty nawet przegrywali po trafieniu z rzutu karnego chilijskiego napastnika Mauricio Pinilli w 16. minucie.
Dopiero w ostatnim kwadransie gry do bramki gospodarzy zaczęli trafiać zawodnicy z Turynu. Do wyrównania doprowadził Alessandro Matri, który gola zdobył również w drugiej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry. Trzy minuty później, prawie równo z końcowym gwizdkiem sędziego, bramkę strzelił jeszcze Czarnogórzanin Mirko Vucinic.
Juventus z 44 punktami prowadzi w tabeli Serie A i 10 wyprzedza Inter Mediolan oraz o 11 Lazio Rzym. Pozostałe spotkania 18. kolejki - w sobotę.