Marcin Nowak 22.12.2012

Messi ustalił rekord - 91 goli w roku!

Barcelona wygrała w sobotni wieczór na wyjeździe z Realem Valladolid 3:1 w meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii.
Lionel MessiLionel MessiPAP/EPA/ANDREU DALMAU

91. gola w tym roku zdobył Argentyńczyk Lionel Messi. Wieczorem Real Madryt również na wyjeździe gra z Malagą.
Barcelonę na prowadzenie wyprowadził dwie minuty przed przerwą Xavi Hernandez, który wykorzystał doskonałe podanie Jordiego Alby. Akcję zainicjował Lionel Messi, który wcześniej trafił z rzutu wolnego w słupek. W 59. minucie Argentyńczyk trafił już do siatki, po efektownej akcji i mimo asysty dwóch graczy. Była to jego 91. i ostatnia bramka w tym roku.
Kiedy wydawało się, że goście kontrolują przebieg spotkania i pewnie zmierzają do kolejnego zwycięstwa, w końcówce spotkania (88.) Victora Valdesa pokonał rezerwowy Javi Guerra. Jednak w doliczonym czasie gry Cristian Tello, który w poniedziałek przedłużył kontrakt z Barceloną, popisał się efektownym rajdem i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy ustalił wynik spotkania. 21-letni pomocnik trafił do siatki chwilę po wejściu na boisko.
Niepokonany w tym sezonie w La Liga zespół z Katalonii kończy rok z 16 zwycięstwami na koncie i jednym remisem. Dzięki temu zgromadził 49 punktów, co jest rekordem hiszpańskiej ekstraklasy na tym etapie rozgrywek.
Barcelonę w ostatnim meczu w tym roku prowadził Jordi Roura, który zastępował na ławce trenerskiej Tito Vilanovę. Szkoleniowiec tuż przed rozpoczęciem meczu opuścił szpital dwa dni po operacji usunięcia nowotworu ślinianki.
Drugie w tabeli Atletico Madryt, które w piątek pokonało u siebie Celtę Vigo, traci do lidera dziewięć punktów. Z kolei drugi stołeczny klub - Real, w sobotę wieczorem gra na wyjeździe z Malagą.