Aneta Hołówek 30.12.2012

Szczęśliwe zwycięstwo Chelsea z Evertonem

Piłkarze Chelsea Londyn odnieśli w niedzielę czwarte zwycięstwo z rzędu w angielskiej ekstraklasie, pokonując w 20. kolejce w Liverpoolu miejscowy Everton 2:1. W przerwie, z powodu kontuzji kostki, zmieniony został czeski bramkarz gości Petr Cech.
Szczęśliwe zwycięstwo Chelsea z Evertonemchelsea

Chelsea już po 63. sekundach przegrywała po golu reprezentanta Republiki Południowej Afryki Stevena Pienaara. Zdołała jednak wywalczyć trzy punkty dzięki dwóm bramkom Franka Lamparda. Anglik wpisał się na listę strzelców w 42. i 72. minucie.
"The Blues" awansowali na trzecie miejsce w Premier League, wyprzedzając Tottenham Hotspur, który w sobotę pokonał na wyjeździe Sunderland 2:1. Everton doznał z kolei pierwszej w tym sezonie porażki na własnym boisku. Jest obecnie w tabeli szósty.
W swoim 400. występie w barwach Chelsea urazu kostki nabawił się Cech. Czeski bramkarz, który miał kilka bardzo dobrych interwencji w pierwszej połowie, został zmieniony w przerwie. Zastąpił go Ross Turnbull.
W sobotę dziewiąte zwycięstwo w sezonie odniosła inna londyńska ekipa Arsenal. Zespół Wojciecha Szczęsnego, zajmujący obecnie piąte miejsce w tabeli, pokonał na własnym boisku Newcastle United 7:3. Polski bramkarz grał przez 90 minut i przy żadnym z trzech puszczonych goli nie ponosi winy.
Także w sobotę wygrywały zajmujące dwa czołowe miejsca w tabeli zespoły z Manchesteru. Lider, United, pokonał na Old Trafford West Bromwich Albion 2:0, dedykując zwycięstwo trenerowi Aleksowi Fergusonowi, który w poniedziałek obchodzi 71. urodziny. Drugi w tabeli Manchester City z kolei szczęśliwie wygrał z Norwich City 4:3. Jego strata do lokalnego rywala wynosi siedem punktów.