Aneta Hołówek 20.01.2013

Sapporo: rzadko spotykany upadek na skoczni

Dojazd do progu skoczni narciarskiej wydaje się łatwą sprawą. Okazuje się jednak, że nie każdy ma szczęście tego dokonać.

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu w Sapporo japoński skoczek Daiki Ito zajmował drugie miejsce. W finale chciał zaatakować pierwszą pozycję. Niestety, o zwycięstwo nie powalczył, bo nie udało mu się dojechać do progu.

Japończyk zsunął się z belki startowej i prawie do końca rozbiegu dojechał trochę na brzuchu, trochę na plecach. Całe szczęście Ito tuż przed progiem skoczni wyhamował.

Po tej wpadce Ito został zdyskwalifikowany. Sędziowie nie pozwolili mu na powtórzenie skoku.

Niedzielne zawody w Japonii wygrał Matura. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch, zajął piąte miejsce. 14. był Maciej Kot, 18. - Dawid Kubacki, 22. - Piotr Żyła, a 25. - Krzysztof Miętus.