Aneta Hołówek 20.01.2013

Real dał w Walencji popis umiejętności strzeleckich

Piłkarze Realu Madryt rozgromili na wyjeździe Valencię 5:0 w 20. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Świetne spotkanie rozegrał Cristiano Ronaldo, który zdobył dwie bramki i przy jednej asystował. "Królewscy" zmniejszyli dystans do Barcelony do 15 punktów.

Goście objęli prowadzenie w dziewiątej minucie za sprawą Gonzalo Higuaina. Później był już popis umiejętności Ronaldo. W 34. minucie Portugalczyk poradził sobie z obrońcami rywali, dostrzegł wbiegającego w pole bramkowe kolegę z zespołu, a Angel di Maria skierował piłkę do pustej bramki. Niespełna dwie minuty później Ronaldo sam trafił do bramki wykorzystując błąd bramkarza Valencii. Swojego drugiego gola w tym meczu strzelił w 41. minucie, a tuż przed przerwą dorównał mu di Maria. W drugiej części spotkanie bramki nie padły.
W innym niedzielnym meczu drugi stołeczny zespół Atletico wygrało na własnym boisku z Levante 2:0. W kadrze meczowej gości nie znalazł się Dariusz Dudka. Dzięki temu zwycięstwu Atletico zmniejszyło stratę do prowadzącej Barcelony do ośmiu punktów.
Natomiast zespół z Katalonii w sobotę niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian 2:3, ponosząc pierwszą w tym sezonie porażkę. Zwycięska bramkę dla gospodarzy zdobył w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Imanol Agirretxe.
Wcześniej 29. gola w rozgrywkach uzyskał dla Barcelony Argentyńczyk Lionel Messi. Od 56. minuty goście grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Gerrarda Pique.
W poprzednich 19 spotkaniach tego sezonu podopieczni trenera Tito Vilanovy zanotowali 18 zwycięstw i jeden remis - z Realem Madryt.

Valencia - Real Madryt 0:5 (0:5)

Bramki: Higuain (9.), Di Maria (34., 45.), Ronaldo (36., 41.)