Marcin Nowak 23.01.2013

Arsenal gromi w derbach Londynu

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrał u siebie 5:1 w derbach miasta z West Hamem United w zaległym meczu 19. kolejki.
Arsenal LondynArsenal LondynPAP/EPA/ANDY RAIN

O wyniku spotkania zadecydował początek drugiej połowy, kiedy "Kanonierzy" zdobyli cztery gole.
Początek spotkania nie zapowiadał takiego wyniku, ponieważ w 18. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Jacka Collisona, który mocnym strzałem pokonał bramkarza reprezentacji Polski. Gospodarze szybko wyrównali, bo już cztery minuty później Lukas Podolski zdecydował się na strzał z około 25 metrów.
Na początku drugiej połowy gospodarze zdecydowanie ruszyli do ataku i efektem tego były cztery bramki podopiecznych Arsene'a Wengera: dwie Oliviera Giroud (47. i 57.), które zostały przedzielone trafieniami Santiego Cazorli (53.) i Theo Walcotta (54.). Przy trzech ostatnich golach asystował Podolski.
Mimo efektownego zwycięstwa Arsenal pozostał na szóstym miejscu w tabeli, ale ma już tylko jeden punkt straty do Evertonu (38 pkt). Z kolei West Ham United ma o 10 punktów mniej od "Kanonierów" i plasuje się na 12. pozycji.